UA / RU
Підтримати ZN.ua

Катував і фільмував: суд виніс вирок оператору з «групи Безлєра»

Поплічник бойовиків отримав 11 років позбавлення волі.

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області засудив до 11 років позбавлення поплічника бойовиків «ДНР», який фільмував катування українських військових, повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Прокурори довели у суді, що з червня 2014 по січень 2015 року 55-річний мешканець Маріуполя перебував в окупованій Горлівці, де активно співпрацював з окупантами. Входив до групи під командування відставного російського військового Ігоря Безлєра, у спецпідрозділ «Комунікація».

Він фільмував допити українських військовий і цивільних осіб, незаконно позбавлених волі представниками НЗФ РФ. Знімав, редагував та розповсюджував відеозаписи за участю бойовиків, виготовляв та розповсюджував «бойові листки групи Безлєра».

Крім того, спільник терористів застосовував до утримуваних осіб психологічне насилля, змушував їх прибирати у кімнатах сліди катувань та особисто контролював виконання зі зброєю у руках.

«Подвиги» поплічника окупантів кваліфікували за ч. 1 статті 258-3, ч. 5 статті 27, ч. 1 статті 438 Кримінального кодексу – участь у терористичній організації, порушення законів і звичаїв війни, жорстоке  поводження із військовополоненим та цивільним населенням, вчинене у співучасті.

Читайте також: Головний кат "Ізоляції" Куліковський розповів, як у в'язниці допитували людей — відео

Міжнародний благодійний фонд «Ізоляція» та «Центр громадянських свобод» закликали президента України Володимира Зеленського підписати закон про воєнні злочини (№2689), ухвалений Верховною Радою п’ять місяців тому.

Правозахисники нагадали про справу Романа Лягіна – одного з ініціаторів створення секретної катівні «Ізоляція» у Донецьку – розслідування триває вже 2,5 роки. Справу Євгена Бражнікова, який катував співвітчизників у цій самій в’язниці, – він втік з країни. Справу екскерівника катівні Дениса Куліковського, який стверджував, що жив у Києві з 2019 року.

Від того, чи буде підписано закон, залежатиме, чи судитимуть злочинців саме за військові злочини, які не мають термінів давності, чи вони отримають набагато менші строки і невдовзі житимуть звичайним життям.

Як покарати країну-агресора? Хто судитиме вище керівництво РФ за порушення міжнародного гуманітарного і кримінального права? Чи будуть покарані ті, хто став на бік агресора й окупанта? Що робить Україна для того, щоб покарання стало невідворотним? Читайте в інтерв'ю, яке взяла Тетяна Силіна у колишнього заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова.