UA / RU
Підтримати ZN.ua

Імунолог Лапій спрогнозував, коли в Україні закінчиться пандемія коронавірусу

Імунолог заявив, що найбільш гарантованим захистом від коронавірусу є щеплення.

Осінь 2021 року буде для України важче, ніж всі попередні хвилі COVID-19, а пандемія завершиться через півтора-два роки.

Про це повідомив імунолог, дитячий лікар-інфекціоніст, викладач НМУ імені О.О. Богомольця, глава Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, член Європейського наукового товариства з дитячих інфекційних захворювань, кандидат медичних наук Федір Лапій в ефірі програми "Факти.ICTV".

Імунолог нагадав, що три головні чинники, які сприяють збереженню імунітету: відмова від куріння, алкоголю і вакцинація.

Читайте також: Посилення карантину: Шмигаль розповів, чи працюватиме транспорт

Лікар вважає, що отримати антитіла проти COVID-19 людині краще за допомогою вакцин, а не перенесеної коронавірусної інфекції, а альтернативних способів профілактики хвороби, крім вакцинації, немає. Чи не заразитися хворобою можна тільки в разі виконання елементарних правил: дотримання дистанції, миття рук і дотримання масочного режиму в громадських місцях.

Найбезглуздішим міфом про коронавірус Лапій назвав твердження, що він створений спеціально. Серед інших домислів, лікар назвав міркування, що РНК-вакцини проти коронавірусу змінюють ДНК людини, викликаючи тим самим безпліддя.

На думку імунолога, осінь 2021 року стане для України надважким періодом, ніж попередні хвилі COVID-19 і оголошені локдауни, а піде на спад пандемія приблизно через півтора-два роки.

Раніше повідомлялося, що в Україні залишаються близько 3 млн доз вакцини AstraZeneca, термін придатності якої спливає в жовтні та наприкінці листопада. При нинішніх темпах вакцинації весь запас можуть не встигнути використати в термін, повідомляють експерти Київської школи економіки (KSE).

Станом на 14 вересня в країні зафіксовано 3 332 нових випадки COVID-19, повідомляє в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я.

За добу 718 осіб госпіталізовано, 1 404 особи одужали, 97 - померли від ускладнень. Методом ПЛР протестували 29 281 людини, методом ІФА - 8 413 осіб, експрес-тестами - 25 031 людини.

За весь час пандемії в Україні коронавірусів захворіли 2 321 156 осіб, видужали - 2 223 272 особи, летальних випадків - 54 457.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в г. Киев (412), Харківській (260), Львівській (241), Одеській (232) та Луганській (214) областях.

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу "Дельта". У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам "Дельта" офіційно "з'явився" тільки 23 червня.

Статистика захворюваності коронавірусів свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. 7 вересня МОЗ подав уряду клопотання з проханням перевести Україну з "зеленого" на "жовтий" рівень епідемічної безпеки та посилити карантин.

Звідки прийшла "Дельта", чого не вистачає для боротьби зі штамом і як підготуватися регіонах, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонської області Юрієм Ромаскевичем в ZN.UA.