Національне антикорупційне бюро спільно зі Службою безпеки та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою викрили голову Харківського окружного адмінсуду на передачі хабара, повідомила пресслужба СБУ. Жінку викрили під час передачі грошей.
Слідство встановило, що посадовиця тисла на одного із суддів для винесення необхідної судової постанови в рамках адміністративної справи щодо земельного питання. За прийняття суддею “правильного” рішення очільниця суду передала 3 тисячі доларів.
У свою чергу в НАБУ повідомили про те, що посадовицю викрили, коли вона передавала хабар перед відповідним засіданням.
Зараз тривають невідкладні слідчі дії, щоб встановити інші можливі факти корупції та причетності до них співробітників суду. Вирішується питання щодо повідомлення голові суду про підозру за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.
Раніше повідомлялося про те, що Вищий антикорупційний суд продовжив на пів року термін розслідування справи “плівок Вовка”, у якому, серед інших фігурує голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк. Вказано, що під час засідання сторона захисту хотіла щоб клопотання про продовження термінів розслідування повернули НАБУ та САП. Однак, суд відмовив стороні захисту.
У свою чергу Пленум Верховного Суду ухвалив заяву щодо записів, зроблених, за інформацією НАБУ, у кабінеті голови Окружного адміністративного суду міста Києва.
Нагадаємо, главі ОАСК Павлу Вовку і ще чотирьом фігурантам справи про "плівки Вовка" 17 липня НАБУ повідомило про підозру в створенні злочинної організації і захопленні влади. Підозри засновані на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році. У будівлі суду в той же день провели обшуки.
У липні минулого року Генпрокуратура спільно з НАБУ провела низку слідчих дій в Окружному адміністративному суді Києва.
Під час торішніх обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як «вирішувати питання» з ВККС.
При цьому ВСП відмовився відсторонити главу ОАСК Павла Вовка від виконання службових обов'язків. Рада вважає, що в матеріалах справи "немає доказів належного вручення підозри" Вовку, тому суддя не перебуває в статусі підозрюваного. Глава ЦПК Віталій Шабунін назвав таке рішення ВРП відповідальністю безпосередньо президента Володимира Зеленського і глави його Офісу Андрія Єрмака.
Пізніше Вища рада правосуддя відмовився відсторонити від виконання обов'язків інших фігурантів справи про спробу захоплення влади в Україні.
Детальніше про "плівки Вовка" і ОАСК читайте в статті Олександра Леменова "Суд, загрозливий Державі" на сайті ZN.UA.