UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гроші "організатору" нападу на Гандзюк передавав помічник депутата від БПП – ЗМІ

Депутат Паламарчук вважається "смотрящим" Порошенка у Херсонській області.

Гроші за напад на херсонську активісту Катерину Гандзюк, яка в результаті опіків сірчаною кислотою померла через три місяці у лікарні, офіційному "замовнику" Сергію Торбіну передавав помічник народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігор Павловський. Такі дані оприлюднив Telegram-канал The Newsroom, який ведуть журналісти Тетяна Ніколаєнко і Оксана Денисова, з посиланням на власні джерела.

Ігор Павловський – помічник депутата від БПП Миколи Паламарчука, та згідно з відкритими даними – заступник громадського формування з охорони громадського порядку "Чорний туман". Організацію створено навесні 2018 року у Новій Каховці, до неї входять колишні бійці добровольчих батальонів, учасники бойових дій. Інші місцеві ветеранські угруповання закидають "Чорному туману" "кришування" інтересів Паламарчука.

Ігоря Павловського на разі немає серед офіційних підозрюваних, однак саме його підозрюють у передачі коштів "за роботу" організатору злочину проти Катерини Гандзюк Торбіну. Помічник депутата вже був допитаний з цього приводу, однак поки не затриманий.

Що ж стосується народного депутата Миколи Паламарчука, то він колишній працівник органів внутрішніх справ, генерал поліції. Більшість своєї кар'єри прослужив на Херсонщині, де починав інспектором ДАІ. Вважається "смотрящим" президента Порошенка по Херсонській області, неодноразово звинувачувався місцевою громадою в корупції та рейдерстві сільгосппідприємств.

Читайте також: Уряд зробив крок до скасування видачі ліцензій народним цілителям

Відзначимо, що сьогодні громадські активісти звинуватили МВС і міністра Арсена Авакова в навмисному приховуванні замовників вбивства Гандзюк, оскільки це може серйозні політичні наслідки.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Джерела DT.UA повідомили, що, за попередніми даними, у неї відірвався тромб на тлі перенесених операцій.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство". Голова Національної поліції Сергій Князєв висловив надію, що після цього підозрювані все-таки назвуть замовника злочину. Крім того, він озвучив терміни, які загрожують виконавцям, якщо їхню провину буде доведено.

31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу госпіталізували з хімічними опіками 40% тіла.

Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.

Того ж дня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, непричетний до нападу на неї. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленої Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Всі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів, а Торбін у 1997-2000 роках працював у херсонській міліції на посади оперативника.

Чотирьох з п'яти підозрюваних відправили до СІЗО без права внесення застави. Усі підозрювані, крім Торбіна, зізналися у злочині.