"Ми підготували цей законопроект, щоби Україна, як цивілізовані країни, не визнавала практики народної медицини, відварів цілителів, обрядів знахарів та ворожіння екстрасенсів, як методи діагностики й профілактики хвороб чи способи їхнього лікування. А Міністерство охорони здоров'я зі свого боку не надавало дозвільні документи на діяльність тих, хто надає подібні послуги", - пише Супрун на своїй сторінці в Facebook.
Вона також наголошує на тому, що відповідний дозвіл від МОЗ вводить людину в оману, оскільки їй може здаватися, що від практика не доказової медицини вона отримує медичну допомогу. "Насправді ж, немає гарантії, що цей візит буде не те, що ефективним, а взагалі безпечним", - зазначає в.о. міністра.
Ухвалення законопроекту допоможе на рівні закону затвердити, що така діяльність не є тотожною допомозі в закладі охорони здоров'я, вважає Уляна Супрун. Оскільки за відсутності дозвільних документів у кабінеті знахарів їх пацієнти бачитимуть, що у цьому місці меддопомога не надається.
"Законопроект надалі розглядатиме Верховна Рада України. Сподіваюся народні депутати його підтримають та підсилять доказові способи лікування в Україні", - резюмувала вона.
Нагадаємо, у грудні 2012 року Кабінет міністрів, який тоді очолював Микола Азаров, визначив порядок, за яким можна буде отримати дозвіл на заняття народною медициною (цілительством).
Детальніше про народну медицину читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Словесна боротьба зі словами, або Про захист населення від екстрасенсів, знахарів та ворожок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".