У Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН на 15 листопада заплановане голосування щодо проекту резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційованого Україною.
"До складу української делегації, яка зараз працює у Нью-Йорку над просуванням проекту резолюції, входять Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця та Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова", - йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.
Наголошується, що проект має на меті захист конституційних прав громадян України на території окупованого півострова. В документі також засуджуються масові порушення прав людини в Криму та міститься заклик до Росії як держави-окупанта дотримуватись своїх зобов'язань відповідно до міжнародного права.
У проекті резолюції також наголошується на необхідності звільнення утримуваних РФ громадян України та скасування рішення про заборону Меджлісу.
Документ також закликає Росію надати Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також звертається до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на окупованому півострові.
Cпівавторами проекту резолюції є 41 держава-член ООН.
Раніше Amnesty Internatioanl повідомила, що в окупованому українському Криму Росія переслідує не тільки представників кримськотатарського народу та їх лідерів, але всіх громадян, чия позиція не відповідає офіційній позиції окупаційної "влади".
Раніше повідомлялося, що російське слідство призначило примусову стаціонарну психіатричну експертизу стосовно шістьох кримських татар, обвинувачених у зв'язках з терористичним угрупуванням "Хізб ут-Тахрір".
Нагадаємо, що у Криму першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова і ще кількох членів організації викликали на допит у ФСБ Росії.
13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувала роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".
Меджліс кримськотатарського народу звернувся до міжнародних організацій з закликом посилити санкції проти Російської Федерації до повної деокупації анексованого Криму.
Як пише у своїй статті на сторінках "Дзеркала тижня. Україна" Валентина Самар, Меджліс, попри репресії й загрозу заборонити діяльність, отримавши тавро екстремістської, а то й терористичної організації, закликав до бойкоту, і заклик підтримали не тільки кримські татари. У відповідь - новий оберт репресій. Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що репресії у Криму слід розглядати як репресії і за релігійною ознакою, і відносно кримськотатарського народу загалом.
Про репресії у Криму та про те, чому РФ наразі веде боротьбу проти Хізб ут-Тахрір детальніше читайте у статті Валентини Самар "Сила дулі в кишені" в тижневику "Дзеркало тижня Україна".