Народний депутат України, уповноважений президента України у справах кримських татар Мустафа Джемілєв розповів про подальші перспективи блокади окупованого Криму в інтерв'ю виданню "Апостроф" в понеділок, 14 грудня.
За словами Джемілєва, головну роль у торговельній, енергетичній і морській блокаді Криму має відігравати держава.
"Тепер це буде контролювати держава. У Кабміні чітко сказали, що вантажні перевезення заборонені. А учасники акції будуть залишатися на місцях, щоб перевірити, наскільки виконується рішення Кабміну", − підкреслив політик. Він уточнив, що активісти громадянської блокади виступають за продовження енергетичної блокади окупованого півострова.
"У випадку з енергетичною блокадою наполягали, щоб держава перекрила подачу. Це не наша справа - обрізати дроти. Але цього зроблено не було, тому довелося використовувати інші методи", − уточнив Він.
Говорячи про анонсовану раніше морській блокаді, лідер кримських татар припустив, що вона здійснюватиметься в портах, а не на морі.
"Хто-то, може, подумав, що у нас там є катери, які можуть заблокувати Крим, але їх немає, це можна зробити рішенням РНБО України або рішенням НАТО... Швидше за все, контроль буде здійснюватися в портах, а не на морі. Я так думаю, хоча деталей не знаю. Це повинно бути з нашого боку організовано, з боку держави", − уточнив Він.
Нещодавно народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров також анонсував, що на найближчих засіданнях Кабінет міністрів повинен розглянути рішення про торгову блокаду Криму і Донбасу. Зокрема, уряд України підготував постанову про повне припинення товарних відносин з Кримом і непідконтрольними територіями Донбасу.
З 20 вересня, кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму. Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, - для них перекриті всі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адмінкордоні з Херсонською областю. Громадяни та легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.
Як писала у статті в ZN.UA Валентина Самар, блокада поставок в Крим не є акцією виключно кримських татар і не є акцією Меджлісу, незважаючи на те, що була озвучена його лідерами. Це буде акція всіх кримських політичних українців, які втомилися чекати від влади реальних кроків щодо деокупації півострова і захисту прав його мешканців по обидві сторони Перекопу, але яка не забуває дбати про інтереси вигодонабувачів "кримської офшорки", народженої законом про СЕЗ "Крим".
Як писало раніше ZN.UA, "фейковая" ВЕЗ в Криму дозволяє українським олігархам отримувати мільйони, оскільки в український бюджет не надходить жодних податків - всі гроші йдуть в бюджет нібито заблокованого санкціями Криму.
Детальніше про блокаду Криму та її результати читайте у статті Валентини Самар Заземлення агресора в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".