UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держсекретар США закликав комісію з відбору голови САП завершити фінальний етап конкурсу

Ентоні Блінкен перебуває у Києві з робочим візитом.

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав комісію з відбору голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершити фінальний етап конкурсу. Про це Блінкен заявив під час спільного брифінгу з головою Міністерства закордонних справ України Дмитром Кулебою, пише «Інтерфакс-Україна».

«Президент Зеленський продовжує просувати важливі зусилля щодо проведення реформ, включаючи нещодавню судову реформу, попри зовнішні виклики та тиск, з якими він зіткнувся. Я хотів би закликати комісію з відбору керівництва САП здійснити останній крок у їхній роботі без затримок та фіналізувати відбір», – заявив Блінкен.

Держсекретар США також зазначив, що однією з цілей РФ було «посіяти розбіжності в Україні, щоб українцям було складніше працювати разом, реалізувати свої демократичні амбіції».

«Україна має уникати будь-яких дій, які допомагають Росії у її цинічних зусиллях. Не дозвольте Росії поділити вас. Це означає, що лідери всередині та поза українським урядом мають відкласти свої розбіжності в ім'я спільного національного інтересу та працювати разом, щоб підготуватися до можливих важких днів», – додав Блінкен.

Читайте також: Конкурс у САП: Шабунін розповів, як на Банковій намагатимуться всидіти на двох стільцях

Нагадаємо, 24 грудня комісія з обрання керівника САП вдруге не змогла затвердити результати конкурсу, згідно з якими переміг детектив Клименко. Фактично комісія відмовляється підтвердити власні бали, виставлені кандидатам під час співбесід. У посольстві Сполучених Штатів залишилися глибоко розчаровані провалом визначення переможця конкурсу в САП.

Детектив Клименко керував розслідуванням щодо корупції заступника голови Офісу президента Олега Татарова, тож його кандидатура нп чолі САП не влаштовує Банкову.

Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії. Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни.

Яких перспектив чекати на фронті боротьби з корупцією, читайте у статті Віталія Шабуніна «Прогноз-2022: яких подій чекати на антикорупційному фронті» у ZN.UA.