UA / RU
Підтримати ZN.ua

Близько 150 українців звернулися до посольства у Казахстані, щоб повернутися додому – МЗС

У МЗС повідомили, що у Казахстані починає відновлюватися транспортне сполучення між великими містами.

В українське посольство в Казахстані за допомогою у поверненні в Україну звернулося 150 громадян, заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у коментарі «Інтерфакс-Україна». Щоправда, частина з них, пізніше все ж таки вирішили залишитися в Казахстані.

«Міністерство закордонних справ України взаємодіє з казахстанською владою та урядами іноземних держав для захисту інтересів українців у Казахстані. Близько 150 громадян звернулися до українського посольства про допомогу у поверненні на Батьківщину. Водночас у зв'язку з поступовою стабілізацією безпекової ситуації частина співвітчизників повідомляє про зміни своїх планів і вирішує залишатися на території Казахстану», – розповів Ніколенко.

Спікер МЗС додав, що міжнародне сполучення із казахстанською столицею Нур-Султаном повністю відновили. Винятком є лише деякі європейські авіалінії. Ніколенко також нагадав, що регулярні рейси до Києва, якими українці можуть повернутися додому, заплановані на 13 та 16 січня.

Крім того, за словами речника МЗС, у Казахстані відновлюється транспортне сполучення між великими містами. Це стосується і залізничного сполучення.

«Українське посольство домовилося з казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які виявлять бажання прибути до Нур-Султану для подальшого вильоту до Києва. Дипломати також домовилися з авіакомпанією Air Astana про можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси з Алмати на нові рейси з Нур-Султана», – зазначив Ніколенко.

Проте МЗС рекомендує громадянам, які хочуть скористатися цією послугою, заздалегідь перевірити наявність місць та дати рейсів зі столиці Казахстану.

«За інформацією казахстанської сторони, міжнародний аеропорт Астани також готовий до відновлення повноцінної роботи. Про точний час відкриття аеропорту буде повідомлено додатково», - сказав він.

Спікер українського дипвідомства додав, що громадян України немає серед постраждалих чи затриманих внаслідок масових протестів Казахстану. Посольство України підтримує регулярний зв'язок з громадянами, продовжуватиме надавати їм консульську допомогу та інформуватиме про можливі шляхи виїзду з країни.

Читайте також: США звернулися до Казахстану через наказ про вогонь на ураження

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що зросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестувальників розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, відхід від влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади.

10 січня Токаєв заявив про повне відновлення порядку в Казахстані. При цьому, за його словами, так звана антитерористична операція в країні триває. Наступного дня Токаєв повідомив, що «миротворчі сили» ОДКБ, запроваджені в країну, почнуть повертатися додому з 13 січня.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.