UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден заявив про загрозу вторгнення Росії в Україну "найближчими днями"

Ризик вторгнення Росії в Україну "дуже високий", заявив президент США.

Поки РФ продовжує нарощувати війська біля українських кордонів, американський президент Джо Байден знову побоюється, що російські війська можуть вторгнутися в Україну "найближчими кількома днями" передають Reuters, Axios та кореспондент CNN.

У мене є почуття, що це відбудеться протягом найближчих кількох днів”, - сказав Байден.

Президент США оцінює ризик вторгнення Росії в Україну як "дуже високий".

"Все вказує на те, що вони готові увійти в Україну, напасти на Україну", - заявив він.

Байден зазначив, що не планує звертатися до президента Росії Владіміра Путіна, але "шлях до дипломатії" ще залишається.

Перед цим керівник Пентагону наголошував, що Росія зібрала вже близько 150 тисяч військових біля кордонів України.

"Ми бачимо, як вони літають на більшій кількості бойових і допоміжних літаків. Ми бачимо, як вони посилюють свою готовність у Чорному морі... Ми навіть бачимо, як вони запасаються кров’ю", - додав глава Пентагону.

Читайте також: Обстріл дитсадка у Станиці Луганській: з'явилося відео евакуації дітей та вихователів

Восени 2021 року та взимку 2022 року Росія мобілізувала на українському кордоні 150 тисяч військових, розгорнувши підрозділи та сили з усіх своїх військових округів, включаючи Далекий Схід, та всіх дванадцяти армій. Це найбільше нарощування військового потенціалу Росії протягом останніх 30 років.

На додаток до трьох мотострілецьких дивізій, однієї повітряно-десантної дивізії та однієї морської піхотної бригади, постійно дислокованих у регіоні, Росія перекинула до кордону з Україною понад 60 мотострілецьких та танкових батальйонів, близько десяти ракетних батальйонів "Іскандер" та понад 30 артилерій. артилерійських батальйонів.

Розвідка Росії склала список цілей на території України, які у разі їхньої нейтралізації завадять українському командуванню відбивати російський напад. Цю карту також опублікувала естонська розвідка, зазначивши, що російська розвідка має такі списки для інших європейських країн.

Читайте також: Україна в ТКГ ініціює позачергове засідання через чисельні обстріли на Донбасі з боку бойовиків

Плани Кремля щодо України чіткі і зрозумілі — або домінування, або ліквідація. Отже, із стратегічними цілями східного сусіда все гранично зрозуміло, питання лише в тактиці.

Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи "«Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.