UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авіакатастрофа літака МАУ: Україна готується до позову в Міжнародний суд ООН

Україні потрібно сформувати належну доказову базу.

Міністерство закордонних справ розглядає можливість подати позов щодо Ірану через збиття авіалайнера МАУ в Міжнародний суд ООН. Про це розповів заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, інформує Інтерфакс-Україна.

За його словами, про терміни ще нічого невідомо, попереду проведення багатьох обов'язкових процедур. Офіційне рішення ще не прийнято.

"Рано чи пізно нам доведеться піти в суд ООН щодо збиття літака", - вважає Єнін.

Він запевнив, що Україна буде готова вирішити спір у позасудовому порядку.

«Нам, безумовно, дуже потрібна серйозна юридична команда, тому що це буде дуже серйозний поєдинок, і з самого першого дня ми не виключаємо, готуємося до того, що рано чи пізно доведеться піти в суд ООН, і змусити іранську сторону погодитися на досудове врегулювання ми зможемо, виключно сформувавши належну доказову базу. Чим сильніше база, тим більше шанси швидше домовитися», - сказав він журналістам в понеділок.

Також Україна може подати в МС ООН по механізмам, передбаченим Чиказькою конвенцією.

Читайте також: Катастрофа «Боїнга» «МАУ»: Постраждалі країни спільно вимагатимуть компенсацій від Ірану

Нагадаємо, вранці 8 січня в Ірані розбився Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. Літак був збитий двома ракетами класу "земля - повітря "ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.

В авіакатастрофі загинули 11 громадян України - двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб.

Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Детальніше про справу компенсацій жертвам катастрофи збитого Іраном українського літака МАУ Boeing 737-8KV читайте в статті Володимира Кравченка "Іранська місія".