UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адаптивний карантин в Україні не працює так, як повинен - оглядачка

Екскерівник Центру громадського здоров'я МОЗ розповів, що потрібно було б вводити разом з "червоними" зонами.

Імплементація рішень, швидкість прийняття яких і без того відстає від необхідності, часто виглядає профанацією. Система адаптивного карантину в Україні не працює так, як повинна, і запізнюється з реакцією, пише в своїй статті для ZN.UA Алла Котляр.

"Головні індикатори - це зайнятість ліжок і нові випадки на 100 тисяч населення за останні 14 днів. Ця комбінація привертає увагу до маленьких областей, не враховує тестування і, що найгірше, - реагує на госпіталізації, тобто наслідки, а не динаміку спалаху", - вважає ексзаступник міністра МОЗ Павло Ковтонюк.

Ризики того, що епідеміологічний процес в Україні остаточно вийде з-під контролю, дуже високі. На тлі всієї цієї ситуації діти пішли в школу. Як це вплине на розвиток епідемії, ми незабаром побачимо, зазначає Котляр.

За словами авторки, вже зараз можна сказати точно, що діти і молоді люди будуть хворіти частіше, і до квітня-травня наступного року ми будемо жити в постійній стресовій ситуації зростання захворюваності. Класичні закони епідеміології кажуть, що поки не перехворіє, чи не буде вакциновано 70% населення, епідемія не зупиниться. Є версії, що вірус мутує і ослабне. Але поки вони не мають під собою практичного підтвердження.

Читайте також: Оглядачка розповіла, яка в Україні ситуація з препаратами для лікування коронавірусу

"Перше, чого мені, наприклад, не вистачає - це документування і не просто статистики, а аналізу, який мав би видавати МОЗ щодо того, наприклад, чому зараз у Львівській області стався такий різкий стрибок нових випадків? Чому в Сумській області, яка поруч з Харківською, офіційно зареєстрована кількість випадків невелика, але всі койкомісця зайняті? Що станеться після навчального року - з одного боку. З іншого - що станеться в Одесі після Дня міста, святкування якого активно рекламувався в тому числі по телебаченню? Тобто наскільки ці фактори непрямого впливу змінюють звички населення?", - зазначив екскерівник Центру громадського здоров'я МОЗ, лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

Він вважає, що було б правильно, якби при впровадженні червоної зони, впроваджували і певні підходи до встановлення обмежень на виїзд або в'їзд в цю зону, в тому числі, можливо, з використанням Нацгвардії. Того, що було на початку карантину, але стосувалося б не всієї країни, а конкретно осередків, про які йде мова.

Детальніше про те, що не зробила влада за 8 місяців і що зобов'язана почати робити прямо зараз, читайте в статті Алли Котляр "Коронавірус: помилкова вагітність влади".