UA / RU
Підтримати ZN.ua

Запущено супутник для складання карти світового океану, озер та річок

Прозваний SWOT (Surface Water and Ocean Topography) цей супутник вкрай необхідний в умовах зміни клімату, посилення посух, повеней та берегової ерозії.

Сьогодні рано-вранці вийшов на орбіту американо-французький супутник, який складе карту майже всіх океанів, озер і річок світу, повідомляє AP NEWS.

Супутник успішно вивела на орбіту ракета SpaceX із бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії. У центрах управління у Каліфорнії та Франції пролунали радісні вигуки, коли космічний апарат розпочав виконання своєї місії.

Читайте також: SpaceX провела рекордні випробування двигунів корабля Starship

Прозваний SWOT – скорочення від Surface Water and Ocean Topography – супутник вкрай необхідний в умовах зміни клімату, посилення посух, повеней та берегової ерозії.

"Це поворотний момент, і я дуже рада цьому", — сказала керівник програми NASA Надя Виноградова-Шиффер. "Ми побачимо воду Землі так, як ніколи раніше".

Супутник розміром із позашляховик вимірюватиме висоту води на більш ніж 90% поверхні Землі, що дозволить вченим відстежувати потоки та визначати потенційні зони підвищеного ризику. Він обстежує мільйони озер, а також понад 2 мільйони кілометрів річок від витоків до гирла.

Супутник обстрілюватиме Землю радіолокаційними імпульсами, а сигнали, відбиваючись від Землі, прийматимуться парою антен по одній на кожному кінці 10-метрової штанги.

Супутник зможе розрізнити течії та вири менше 20 км у поперечнику, а також ділянки океану, де зливаються водні маси різної температури.

NASA та Французьке космічне агентство співпрацювали у проекті SWOT вартістю 1,2 мільярда доларів, який розроблявся близько 20 років. Великобританія та Канада також внесли свій внесок.

Зробивши свою роботу, перший ступінь ракети-носія повернувся до Ванденберга через вісім хвилин після зльоту, щоб через день знову вирушити в політ.

Це останній запуск цього року для NASA. Серед інших яскравих подій: ефектні знімки Всесвіту, зроблені новим космічним телескопом Вебба, зіткнення космічного корабля "DART" з астероїдом під час першого випробування планетарного захисту; нещодавнє повернення капсули "Оріон" з орбіти Місяця після випробувального польоту.