UA / RU
Підтримати ZN.ua

В інноваціях починається серйозна криза — експерти

За словами експертів, якщо всі прогнози збудуться, то ринки можуть впасти.

"Зелена" енергетика програє традиційній, Азія запустить цифрового конкурента долару, а штучний інтелект втратить свою актуальність. Про прогнози на 2020 рік повідомляє AIN.UA, посилаючись на інвестиційний банк Saxo Bank.

Відновлювана енергетика завжди була сильним конкурентом для світової нафтогазової індустрії. Однак у 2020-му середнє повернення інвестицій до "чистої" енергетики, згідно з прогнозами, буде дуже низьким.

"До 2020 року ми побачимо, як зміняться прогнози щодо інвестицій, оскільки ОПЕК продовжує скорочувати видобуток ресурсів, нерентабельні сланцеві заводи США уповільнюють обсяги видобутку, але в той же час попит в Азії знову зростає", - йдеться в повідомленні.

Разом з відновлюваною енергетикою, свою актуальність ризикує втратити штучний інтелект, який довгий час привертав увагу акціонерів. За словами Франсуа Шоле, одного з лідерів співтовариства технології "глибокого навчання", темпи прогресу в цій сфері знизилися до п'ятирічного мінімуму.

Щоб замінити долар в якості резервної валюти, Азія запустить нову цифрову - Asian Drawing Right.

"Вона буде працювати на блокчейні, але не буде використовуватися для широкої торгівлі - лише буде еквівалентом валют і золота в центральних банках регіону", - пояснюють експерти.

Очікується, що в результаті введення цієї валюти, долар подешевшає на 30% по відношенню до золота.

Згідно з прогнозами банку, Сполучені Штати Америки запустять Перший Американський Податок на товари іноземного виробництва.

"Він скасує всі існуючі тарифи і замість цього встановить єдиний податок на додану вартість в розмірі 25% на всі валові доходи на ринку США, отримані з іноземного виробництва", - зазначають в дослідницькому центрі. В результаті цього, американські корпорації прагнутимуть перенести виробництво, щоб уникнути податку.

Раніше повідомлялося, що за минулорічними оцінками Всесвітнього економічного форуму, формувати світову економіку будуть наступні ключові технології: штучний інтелект та робототехніка, мережева віддалена зв'язок, віртуальна і розширена реальність, блокчейн, наноматеріали, передавачі енергії, нові обчислювальні технології, біотехнології, нейротехнологии і геоинженерия.

Докладніше про необхідність реформування сфери інтелектуальної власності в Україні та поточної ситуації в ній читайте у матеріалі Юлії Самаевой "Неінтелектуальні ігри" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".