UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії заявили, що вакцина «Спутник V» ефективна на 92%

У той же час, троє медиків, які першими отримали вакцину, інфікувалися коронавірусом.

Російський фонд прямих інвестицій заявив про те, що вакцина проти коронавірусу «Спутник V» ефективна на 92%. Такі висновки зроблені за підсумками проміжного аналізу третьої фази клінічних досліджень препарату в Росії, повідомляє ТАСС.

"У ході досліджень була проведена оцінка ефективності серед більше 16 000 добровольців, через 21 день після отримання першої дози вакцини або плацебо. У статистичний аналіз було включено 20 підтверджених випадків захворювання. За розподілом 20 підтверджених випадків (виявлених в групі плацебо і в групі, що одержувала вакцину) було визначено, що ефективність «Спутник V» склала 92%", - говориться в повідомленні фонду.

У відомстві також додали, що спостереження за 10 тисячами волонтерів поза клінічних досліджень з медиків та інших груп ризику підтвердило ефективність вакцини більше 90%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше стало відомо, що троє медиків, які першими з 42 колег в Алтайському краї отримали вакцину «Спутник V», захворіли коронавірусом. В управлінні преси та масових комунікацій регіону це пов'язали з тим, що імунітет у медиків перед зустріччю з COVID-19 сформуватися не встиг.

Росія заявила про реєстрацію першої в світі вакцини проти коронавірусу в серпні. Тоді вчені з усього світу засудили сертифікацію вакцини, розробленої центром Гамалії, оскільки вона є недоречною і передчасною. Вакцина не пройшла випробування, які переконливо показують, що вона безпечна і ефективна для великих груп людей. Реєстрація вакцини викликала подив і протести навіть у самій Росії.

Читайте також: Чи закінчиться пандемія коронавірусу після винайдення вакцини — FT

У понеділок компанія Pfizer і партнер BioNTech заявили, що їхня вакцина проти COVID-19 перевершила очікування і показала ефективність на рівні 90%. У Pfizer заявили, що якщо результати будуть підтверджені, такий рівень захисту поставить вакцину в один ряд з високоефективними дитячими вакцинами проти таких захворювань, як кір.