UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розроблено спосіб отримання електрики з вуглекислого газу

За оцінками авторів винаходу, вуглекислий газ, який викидається зараз на всій планеті, може дати 1570 терават-годин на рік, що приблизно у півтора рази вище потреби таких країн як Росія або Японія.

Вчені та інженери з Нідерландів запропонували електрохімічну батарею, яка дозволить поєднати поглинання вуглекислого газу з виробництвом електроенергії. Подробиці з посиланням на статтю в Environmental Science & Technology Letters наводить Science Now.

В основі нової технології лежить перетворення води або розчину етаноламіну на електроліт за рахунок пропускання через нього газів, що утворюються при спалюванні органічного палива. Вуглекислий газ при цьому вступає в реакцію з водою і утворює вугільну кислоту H2CO3. Вугільна кислота є дуже слабкою і її молекули дисоціюють на іони: позитивно заряджений іон водню H+ і негативно заряджений гідрокарбонат HCO3-.

Навколо електродів запропонованої вченими батареї встановлені мембрани, які проникні тільки для одного типу іонів кожна. У результаті іони накопичуються на електродах, таким чином батарея розділяє електричні заряди і формує електричну напругу. Експерименти показали, що у чистій воді кожен квадратний метр електрода може видати потужність в 0,28 мілліватт, а додавання у воду моноетаноламіну підвищує значення до 4,5 мілліватт. Оскільки площа електродів рахується зазвичай через всю поверхню, включаючи і внутрішні пори, це означає, що створення промислового джерела живлення на вуглекислому газі принципово можливе.

За оцінками авторів винаходу, вуглекислий газ, який викидається зараз на всій планеті, може дати 1570 терават-годин на рік, що приблизно в півтора рази вище потреби таких країн як Росія або Японія. !zn

Читайте також:

У Британії "подолали" енергетичну кризу, створивши паливо з повітря (ФОТО)

Ізраїльські винахідники мають намір заправляти автомобіль алюмінієвим порошком

Альтернативна енергетика стрімко дешевшає і приваблює бізнес

Україна втричі збільшила витрати на пошук нафти і газу