Вчені пересадили в мозок мишей клітини з організму людини, в результаті чого у гризунів підвищився рівень інтелекту. В результаті пересадки, практично всі гліальні клітини, які займають 40% об'єму мозку змінилися на людські. При цьому нейрони, що відповідають за розумові процеси, зберегли свій колишній вигляд, повідомляє New Scientist.
Команда Стіва Голдмэна з Медичного центру Рочестерського університету, що проводить дослідження, витягла нерозвинені нейроглиальные клітини з ембріонів і ввела їх в мозок мишенят. Через деякий час клітини перетворилися в астроцити, які відповідають за посилення зв'язку між нейронами. Приблизно за рік 300 тисяч клітин розмножилися до 12 мільйонів, витіснивши мишачі астроцити до маргінальних ділянок. В результаті у гризунів збільшити розумові здібності. Наприклад, вони в чотири рази довше пам'ятали про зв'язок певного звуку зі слабким електричним ударом.
"Це схоже на збільшення потужності вашого комп'ютера", - зазначив Голдмен.
На поточний момент вчені перейшли до наступного етапу експерименту - пересадили клітини людини більш розумним лабораторних тварин - щурів.
При цьому Стів Голдмен наполягає, що нові клітини не наближають мишей до Homo sapiens. "Введення нейроглиальных клітин не дає їм ніяких людських здібностей. Наш досвід просто підвищив ефективність нейронних мереж тварини. Однак миша все одно залишилася мишею".
Крім того, дослідники прийняли принципове рішення не пересаджувати людські клітини мавп - насамперед з етичних міркувань.
Отримані дані відкривають нові можливості в лікуванні захворювань, які пов'язані з пошкодженням мієлінової оболонки, наприклад - розсіяного склерозу. Голдман вже звернувся за дозволом перейти до лікування таких пацієнтів.
Раніше вчені навчилися "вимикати біль". Як зазначається, новий метод не викликає звикання і характеризується хорошою переносимістю на відміну від інших болезаспокійливих препаратів. У майбутньому він має допомогти людям, які зазнають хронічне відчуття дискомфорту.