Швейцарські вчені на чолі з професором-биотехнологом Мартіном Фассенгером винайшли пристрій, що дозволяє регулювати роботу власних генів за допомогою сили думки.
Розробка цього пристрою в майбутньому може допомогти людям, що страждають від важких захворювань, зокрема епілепсії.
"Пристрій, яке ми створили, може в подальшому допомогти людям, які втратили зв'язок із зовнішнім світом. Єдине, як вони можуть спілкуватися зі світом, це розумова діяльність і мозкова активність. Це звучить як наукова фантастика, але, очевидно, це взаємодія різних технологій", - заявив Фассенгер, повідомляють "РИА Новости".
В ході досліджень був розроблений спеціальний механізм, що складається з двох частин - навушників, реагуючих на мозкову активність (концентрація, розслаблення) і спеціального імпланта, що представляє собою крихітний світлодіод, що реагує на світло.
Пристрій тестувалося на лабораторних мишах за допомогою групи добровольців. Для цього в тіла гризунів вчені помістили імпланти, а на лоби учасникам експерименту для запису мозкової активності наділи пристрої електроенцефалографії (ЕЕГ). Таким чином, добровольці емітували різні психічні стани, і записані мозкові хвилі передавалися по Bluetooth до генератора електромагнітного поля, контролюючому імпланти, які активують гени, що в тілах лабораторних мишей.
Також нещодавно вчені з Гарвардського університету і Університету Нового Південного Уельсу змогли зупинити процес старіння у лабораторних мишей і оголосили початок першого етапу клінічних випробувань на людях.