UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден заявив про повернення виробництва напівпровідників у США

Ця заява прозвучала у його виступі у вівторок на будівельному майданчику гігантського заводу з виробництва напівпровідників в Арізоні.

Мета створення цього підприємства – припинення залежності США від іноземних виробників життєво важливих технологічних компонентів.

Читайте також: NYT: США вже воюють з Росією і Китаєм одночасно

Завод будується за проектом тайванської компанії TSMC – найбільшого у світі виробника передових мікрочіпів.

Це матиме велике значення для досягнення мети щодо припинення залежності США від зарубіжних підприємств, що особливо знаходяться на Тайвані, який знаходиться під постійною загрозою поглинання або навіть вторгнення з боку Китаю.

Читайте також: США ввели обмеження на експорт напівпровідників до Китаю, Пекіну загрожують серйозні збитки — NYT

TSMC оголосила про завершення будівництва свого другого заводу у Фенікс до 2026 року. Таким чином, івестиції тайванської компанії в Арізону зростуть з 12 млрд до 40 млрд доларів. Планується виробляти близько 600 000 мікрочіпів на рік.

Читайте також: США всерйоз взялися за нарощування виробництва власних мікропроцесорів

На підприємстві буде створено близько 10 тисяч високотехнологічних робочих місць.

Голова Національної економічної ради Білого дому Браян Діз заявив, що ця «важлива віха» є однією з найбільших прямих іноземних інвестицій в історії США, а голова TSMC Марк Лю заявив про «гігантський крок уперед, який допоможе створити динамічну напівпровідникову екосистему у Сполучених Штатах».

Байден у своєму виступі вказав на ефект підписаного ним Закону про напівпровідників, який дозволив виділити майже 53 мільярди доларів на субсидії та дослідження у цьому секторі.

Він також згадав інвестиції, зроблені TSMC, у ширшому контексті відродження виробництва в США, яке стало однією з ключових тем його президентства.

Нова фабрика TSMC вироблятиме сучасні 3-нанометрові мікрочіпи, а завод, що діє зараз в Аризоні, почне зменшувати розмір своїх нинішніх 5-нанометрових мікрочіпів до більш складних 4-нанометрових.

«Понад 30 років тому на Америку припадало понад 30% світового виробництва напівпровідників. А потім щось трапилося, – сказав президент Байден. — Американське виробництво, основа нашої економіки, почало виснажуватися. Підприємства перемістили робочі місця за кордон. Сьогодні ми виробляємо лише близько 10% мікросхем у світі, незважаючи на те, що лідируємо у дослідженнях та розробках».

«Американське виробництво повертається», — заявив Байден, виступаючи на заводі, що будується у супроводі високопоставлених політичних союзників і бізнесменів, включаючи голову Apple Тіма Кука і генерального директора компанії Micron Санджая Мехротра.

Читайте також: США виділили $280 млрд на виробництво мікрочіпів, щоб позбутися залежності від Китаю

Більшість поточних поставок мікрочіпів у США надходить з-за кордону. Хоча компанії в основному розташовані в азіатських країнах, які є надійними американськими союзниками, величезні відстані та особливо геополітична напруженість навколо Тайваню змушують Вашингтон і такі великі компанії, як Apple, нервувати.