UA / RU
Підтримати ZN.ua

ZN.UA публікує текст законопроєкту про звільнення директора НАБУ Ситника

Документ також передбачає зміну процедури обрання нового директора НАБУ.

У Верховній Раді напередодні зареєстрували законопроєкт, який передбачає звільнення чинного директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. ZN.UA отримало від джерел у керівництві парламенту текст документу.

Зокрема, у документі йдеться, що “особа, яка станом на день набрання чинності цим Законом займає посаду першого заступника Директора Національного антикорупційного бюро України, здійснює всі повноваження Директора Національного антикорупційного бюро України, передбачені законом, до моменту призначення Директора Національного антикорупційного бюро України в порядку, визначеному цим Законом”.

Крім того, документ передбачає зміну процедури обрання нового директора Національного антикорбюро, дозволяючи президенту обирати “ручного” керманича. Так, трьох членів до складу конкурсної комісії з відбору директора бюро делегує Рада національної безпеки і оборони, шістьох – уряд (з них три міжнародні експерти).

Читайте також: Венедіктова: Допит Ситника та Калужинського скасовується

Кабмін затвердив відповідний законопроєкт напередодні. При цьому поправку про звільнення Ситника подав міністр юстиції Денис Малюська. За даними ZN.UA, він зробив це не з власної ініціативи, а через вкрай наполегливе прохання президента Володимира Зеленського

Відносини Зеленського і Ситника різко зіпсувалися через те, що НАБУ активно розслідує справу щодо заступника голови ОП Олега Татарова, а також відмовляється віддавати його іншому слідчому органу. Ще одним каменем спотикання стала справа про закупівлю МОЗ вакцин від коронавірусу з імовірною переплатою. Небажання Ситника послаблювати хватку в справі Татарова і відкриття справи про вакцини обурили Зеленського.

Сам же Малюська стверджує, що діяв нібито з метою “закрити діру в законі і врегулювати статус НАБУ і його директора”. За словами глави Мін'юсту “проблема “дірки” в законодавстві і статусу НАБУ залишилися, і її закриття - одна з умов співпраці з МВФ”.