UA / RU
Підтримати ZN.ua

Завтра КСУ розгляне дві дисциплінарні справи щодо Тупицького та Головатого – ZN.UA

Відомо, що справа щодо судді Головатого не стосується "Харківських угод".

Конституційний суд України 17 березня розгляне дві дисциплінарні справи. Одна зі справ стосується судді КСУ Сергія Головатого, інша – відстороненого очільника Конституційного суду Олександра Тупицького.

Джерело ZN.UA в Конституційному суді повідомило про те, що тиждень тому вісім співробітників Держбюро розслідувань рознесли суддям КСУ по два томи матеріалів справи щодо порушення Тупицьким суддівської присяги. В ДБР це провадження курує Артем Яблонський. Справа відкрита за ч. 2 п. 3 ст. 149-1 Конституції України. За нашою інформацією, ДБР та Банкова хочуть виключити Тупицького із лав суддів КСУ. При цьому матеріали щодо відстороненого голови КСУ передані ДБР під грифом "секретно".

В рамках другої дисциплінарної справи КСУ розгляне заяву голови Всеукраїнської політичної партії “Братство” Дмитра Корчинського про невідповідність судді Конституційного Суду Сергія Головатого. В чому зміст претензій Корчинського до судді нам поки що не відомо. Однак, ця справа не стосується “Харківських угод”, за які у Верховній Раді голосував пан Сергій Головатий.  

Зазначимо, що суддя заявив про те, що під час голосування за угоди в 2010 році він був у відрядженні в Страсбурзі, а голосувала його картка. Хоча, як переконалося ZN.UA, в архіві Верховної Ради немає заяви члена фракції “Партії регіонів” Головатого з проханням не враховувати його голос.

Читайте також: Данілов прокоментував причетність до підписання Харківських угод першого заступника Апарату РНБО

28 грудня 2020 року голові КСУ Тупицькому оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього “Схеми” опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.

12 січня щодо Тупицького відкрили ще одну кримінальну справу - про самовільне присвоєння владних повноважень (с. 353 КК).

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці., а 28 лютого - ще на місяць. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора. У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністюза втручання в роботу суду.