Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що ситуація навколо "Північного потоку-2" залежатиме від розвитку подій в Україні та ставлення Росії, інформує "Інтерфакс".
"Функціонування цієї інфраструктури, звісно, залежатиме від розвитку подій в Україні та від ставлення Росії. Ви не можете собі уявити, що, з одного боку, в разі чого ми впроваджуємо санкції, а з іншого - відкриваємо цю інфраструктуру. Очевидно, що це пов'язано з воєнною ситуацією в Україні, але якщо все буде добре, якщо буде деескалація, якщо нічого не відбудеться, тоді від регулятора залежатиме, чи запрацює ця інфраструктура", - наголосив Боррель.
Дипломат підкреслив, що керівництво ЄС неодноразово озвучувало позицію щодо "ПП-2".
"Ми вже сказали все, що можна було сказати", - додав Боррель.
Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт, як і генсек прявлячої партії ФРН Кевін Кюнерт, вважає, що "Північний потік-2" нібито не має нічого спільного з російською агресією проти України й закликає не пов'язувати ці дві речі.
Київ намагається переконати німецьких партнерів, що зважаючи на перманентну загрозу з боку Росії, беручи до увагидвосторонню домовленість між США і Німеччиною, укладену без участі України, доля "Північного потоку-2" не може бути лише справою німецького регулятора – Федерального мережевого агентства (саме воно зараз розглядає питання сертифікації трубопроводу).
Чи варто очікувати на зміну позиції Берліна з новим канцлером – Олафом Шольцем? Чи має німецька сторона пропозиції, як Україні захищатися від Росії без зброї та НАТОвської парасольки? Про це й не тільки ви дізнаєтеся з другої частини інтерв’ю посла України у ФРН Андрія Мельника – "Україна не дозволить нікому – ані ворогам, ані нашим партнерам – викручувати собі руки", яке взяла Тетяна Силіна.