UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС спростував вимоги до України надати Донбасу особливий статус до припинення вогню

У Брюсселі наголосили, що жодних змін в політиці ЄС немає.

Європейський Союз спростував інформацію про нібито існування вимог до України надати Донбасу особливий статус до того, як будуть виконані пункти мінських домовленостей з припинення вогню і проведення виборів.

Про це УНІАН повідомила речниця Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федерики Могерини Майя Косьянчич.

"Ніяких змін в політиці ЄС немає", – сказала вона, коментуючи цю інформацію.

Напередодні ЗМІ повідомили, що останнім візитом в Україну єврокомісара ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Йоханесса Хана в Євросоюзі з'явилася нова наполеглива "рекомендація" для України - погодитися на виконання "пізніх" вимог Мінських угод, не чекаючи того, коли проросійські бойовики виконають свої зобов'язання в рамках підписаної у Мінську договору.

Пізніше редакції "Європейської правди" прийшла відповідь, згідно з яким в Євросоюзі підтвердили цю вимогу до України.

"ЄС засуджує порушення угоди, в тому числі постійні порушення перемир'я і використання важкого озброєння", а також зберігає прихильність "повному виконання Мінських угод".

У березні 2015 року Рада ЄС одностайно документально "прив'язала" скасування або пом'якшення санкцій проти Росії до успіхів у виконанні Мінських угод. Напередодні Євросоюз продовжив санкції проти Росії за дестабілізацію Донбасу на півроку.

Як раніше повідомляло DT.UA другий пакет Мінських угод було підписано в лютому 2015 року, в яких проведення виборів у Донбасі і Конституційна реформа в Україні значиться одним з останніх пунктів, у той час як припинення вогню і відведення важких озброєнь - першими. Як відомо, через кілька місяців після лютневих Мінських угод і майже рік після вересневих, пріоритетні пункти про припинення вогню так і не були виконані.

При цьому українська влада на чолі з президентом України Петром Порошенком наполягє, що почне прямий діалог з Донбасом тільки після "прозорих" виборів, що може відбутися після виконання інших пунктів Мінських угод.