UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада може втримати ситуацію, тільки закладаючи міни під найближче майбутнє – Гройсман

Провести перевибори можна буде лише у разі розпаду монобільшості.

У зимовий період Україна увійшла із вкрай низькими запасами вугілля та газу. Пройти зиму з мінімальними втратами вдасться лише за умови теплої погоди. Попереду – спалах коронавірусу на тлі зимових свят і низького рівня вакцинації, а також низка інших проблем.

Опозиція пророкує владі дострокові парламентські вибори. За рахунок чого (окрім теплої зими) влада може утримати ситуацію в країні й у парламенті? Із таким питанням ZN.UA звернулося до колишнього прем'єр-міністра України, лідера «Української стратегії» Володимира Гройсмана під час його інтерв'ю виданню.

«Влада може утримати ситуацію лише за рахунок того, що закладає міни під недалеке майбутнє своєї держави. Україна отримала 3 мільярди доларів за рішенням суду за російськими контрактами. Плюс майже стільки ж подарував (!) МВФ. Це 150 мільярдів гривень, які вже пішли в пісок. Кабмін усередині країни позичfє півтрильйона гривень (половина держбюджету), збиваючи ліквідність банківської системи. Як наслідок, реальний сектор економіки втрачає доступність кредитування. Нарощуватимуться і зовнішні борги. А нам із вами доведеться все це обслуговувати та віддавати», - відповідає політик редакторці відділу політики Інні Ведерніковій.

Проведення перевиборів можливе лише у разі розпаду монобільшості у Верховній Раді. Скласти 140 мандатів за новою виборчою системою вже не можна – зайдуть нові депутати, нагадує Гройсман. Тим не менш, у якийсь момент умови порятунку країни може почати диктувати сама ситуація, попереджає «слуг» політик.

Читайте також: Соціологи дізнались ставлення українців до проведення дострокових виборів

Як бути з газовою кризою та олігархами? Звідки брати гроші наступної зими і чи переживемо ми цю? Чому Порошенко не підтримував децентралізацію та навіщо «слуги народу» хочуть знищити реформу на фініші? Чи потрібні закон про президента та нова Конституція? Як Гройсман давав раду російським «кротам» у владі  й що думає щодо оголошеної вчора п'ятому президенту підозри у держзраді? Навіщо експрем'єр ходив на день народження до Шустера, де був Ахметов, і чи це впливає на гаманець його партії? Чи склався консенсус еліт проти Зеленського та чи будуть дострокові парламентські вибори? Відповіді на ці та інші питання – в інтерв'ю Інни Ведернікової із Володимиром Гройсманом «Ми лише на старті кризи» у ZN.UA.