UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вибіркова деолігархізація: у Washington Times розкритикували Зеленського за війну з Ахметовим на тлі нестачі енергозапасів

Зеленський боїться програти наступні президентські вибори. Колишній комік слабко просунувся з реформами та у боротьбі з олігархами, як обіцяв під час своєї передвиборчої кампанії, наголошує автор.

Телефонна розмова президента США Джо Байдена зі своїм російським колегою, президентом Владіміром Путіним, що відбулася минулого вівторка, можливо, дозволила уникнути негайної ескалації в Україні. Проте американська розвідка попереджає, що Росія готується до штурму України, а президент Володимир Зеленський побоюється, що росіяни замишляють держпереворот. Якщо Москва та Вашингтон не зможуть розрядити ситуацію, Україна залишиться другим за вагомістю осередком напруженості у світі після Тайваню, пише в колонці для The Washington Times Іван Саша Шихан (Ivan Sascha Sheehan).

Автор зазначає, що попри заголовки, пов'язані з проведеним минулого тижня під керівництвом США віртуальним Самітом за демократію та дипломатичним бойкотом Олімпійських ігор у Пекіні, американським чиновникам варто стежити за бурею, що назріває в Східній Європі, де з 2014 року на кордонах України накопичуються сили Росії.

Напруженість у відносинах між Москвою та Києвом висока, і подальша ескалація між геополітичними суперниками може призвести до розчленування України Росією, що незворотно змінить баланс сил у Європі та Близькому Сході, пише автор.

На тлі "глибоких побоювань", що росіяни та українці беруть участь у змові з метою його повалення, адміністрація Зеленського, як повідомляється, націлилася на найбагатшу людину в Україні, енергетичного магната Ріната Ахметова, одночасно зближуючись з іншими олігархами, проти яких США ввели санкції за "корупцію". Вашингтон запровадив такі санкції проти Ігоря Коломойського.

Підтримка Ахметовим колишнього спікера українського парламенту Дмитра Разумкова, який сьогодні користується популярністю, змусила Зеленського фактично оголосити війну Ахметову в листопаді, пов'язавши його з передбачуваною змовою за підтримки російських сил, зазначає автор.

Час для конфлікту з Ахметовим обрано вкрай невдало: Влада не встигла накопичити запас вугілля для електростанцій, і країні загрожують перебої з електрикою. Якби не закупівля вугілля за кордоном компанією ДТЕК Ахметова, то Україна вже зіткнулася б з енергетичним колапсом. Зеленський не повинен був розпочинати фейкову війну у себе вдома, коли на його кордонах може розгорітися справжня війна, наголошує автор.

Те, що Зеленський побоюється програти наступні президентські вибори, навряд чи дивно. Газета Washington Post справедливо зауважила, що хоча колишній комік "виступав з антиестеблішментським та реформістським посланням, обіцяючи розірвати хватку, яку впливові олігархи тримають у країні, він мало просунувся вперед".

Читайте також: Зеленський заявляє що у конфронтації з Ахметовим, а юрфірма його оточення захищає олігарха у судах

Юлія Самаєва у своїй статті для ZN.UA «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» аналізує затверджений текст документа, його здатність вплинути на олігархів і справжні мотиви прийняття цього закону.