UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС вп'яте дозволив примусово привести голову ОАСК Павла Вовка

Венедіктова відмовилася посприяти вирішенню ситуації з неможливістю реалізувати примусовий привід голови ОАСК.

Очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка вчергове не знайшли за всіма відомими адресами, щоб привести його на засідання ВАКС. Тому суддя Вищого антикорупційного суду вп’яте видав дозвіл на примусовий привід, повідомили в “Центрі протидії корупції”.

“Голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка знову не знайшли за всіма відомими адресами. Його вчетверте не доставлено до Антикорсуду. Слідчий суддя Біцюк вп’яте дозволив його привести”, - йдеться у повідомленні.

Вказано, що доводи захисників щодо відсутності у Вовка статусу підозрюваного до уваги не беруться, адже будь-які рішення суду про це не ухвалювалися. При цьому розв'язати це питання можна виключно під час судового засідання за обов'язкової участі підозрюваного Вовка.

Наступне засідання заплановано 9 березня о 10:30.

Раніше в НАБУ повідомили про те, що ухвала про примусовий привід Вовка не дозволяє детективам затримувати підозрюваного або проникати до його житла чи іншого володіння. Водночас генпрокурорка Ірина Венедіктова відмовилася просити Вищу раду правосуддя дозволити затримання Вовка. Вона також посилається нібито на відсутність у судді статусу підозрюваного.

Читайте також: ВАКС продовжив термін розслідування справи "плівок Вовка"

Нагадаємо, 17 липня минулого року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка.

1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової і відмовилася відсторонювати від посад Павла Вовка й інших суддів ОАСК, котрі фігурують у справі.

Самого Вовка двічі оголошували у розшук. 24 грудня детективи НАБУ вручили голові ОАСК повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду.

Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової Вовки. По сліду НАБУ” і “Вовки. По сліду НАБУ-2”. У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова Суд, що загрожує державі” на сайті ZN.UA.