У Німеччині вважають, що суперечки в питанні надання Україні оборонного озброєння можуть призвести до розколу між країнами Заходу, а цього бути не повинно. Про це заявила глава МЗС ФРН Анналена Бербок, інформує dpa.
"Нашою найпотужнішою зброєю була і залишається наша єдність. Ми повинні подбати, щоб той тиск, який ми створили разом (на Росію), працював", - зазначила Бербок, наголосивши на важливості спротиву щодо усіх спроб роз'єднання союзників.
"Україна знає, що ми робимо і яка наша позиція. - сказала глава МЗС. - Ми підтримуємо переговори щодо продовження транзиту газу, ми займаємося інвестиціями у відновлювану енергетику та підтримуємо Україну у боротьбі з пандемією, зокрема, постачанням вакцин".
При цьому вона зазначила, що головною метою Заходу все ще залишається захист суверенітету та територіальної цілісності України.
"Будь-яка нова агресія Росії проти України буде мати серйозні наслідки - політичні, стратегічні, і так само економічні та фінансові", - підкреслила вона.
Нагадаємо, 26 січня міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що ФРН все ж надасть Україні 5 тисяч військових захисних касок. Хоча уряд Олафа Шольца, по прикладу своїх попередників, все ще відмовляється постачати в Україну військову допомогу.
Саме тому американський генерал Бен Ходжес вже заявив, що сьогоднішня ситуація в Німеччині та позиція країни вказують на те, що країна не справляється з роллю європейського лідера. Перед цим видання The Wall Street Journal вже писало, що ФРН настав час викреслити зі списку союзників США. Як пояснює ЗМІ, перебуваючи у скрутному становищі через протистояння наддержав, країна зробила вибір на користь власних інтересів.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".