UA / RU
Підтримати ZN.ua

В КСУ пояснили своє скандальне рішення

При цьому в Конституційному суді наголосили, що "декларування доходів є незаперечною вимогою".

У Конституційному суді України заявили, що декларування доходів осіб, які здійснюють публічну владу, є незаперечною вимогою в будь-якій сучасній демократичній країні. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті КСУ вранці в п'ятницю, 30 жовтня.

Відзначається, що антикорупційна реформа в Україні стала незаперечною вимогою суспільства. У суді також наполягають на тому, що антикорупційна і судова реформи повинні реалізовуватися з дотриманням принципу конституційності і без порушення принципу незалежності судової влади.

"Дослідивши склад злочину, передбаченого статтею 366-1 КК України, Конституційний суд України дійшов висновку, що використання юридичних конструкцій, в яких відсутній чіткий перелік законів, унеможливлює однозначне визначення кола суб'єктів злочину, а відсильні норми унеможливлюють встановлення кола їх адресатів. як наслідок, до відповідальності за умисне неподання декларації можуть бути притягнуті особи, які не можуть бути учасниками правовідносин по декларуванню, а тому свідомо не виконали такого обов'язку ", - йдеться в повідомленні.

У роз'ясненні КСУ також вказується, що законодавцем має бути введено таке антикорупційне законодавче регулювання, яке забезпечить дотримання принципу верховенства права, складові якого: юридична визначеність, передбачуваність, пропорційність і співмірність.

Читайте також: Зеленський вніс в Раду законопроект про припинення повноважень суддів КСУ

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень НАПКА.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв ініціювати повторне запровадження кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

В ніч з 29 на 30 жовтня Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект , яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду, а також скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції". Він також пропонує визнати рішення КСУ «нікчемним (що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів».

30 жовтня за Конституційним Судом України пройшла акція протесту під назвою "Відправимо суддів-зрадників КСУ в Ростов". Мітингувальники вимагали відставки голови суду.

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.