UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна хоче отримати ПДЧ в НАТО разом з Грузією - Шмигаль

Таку заяву прем'єр-міністр зробив після переговорів зі Столтенбергом

Головна мета України в рамках короткострокової стратегії - отримання Плану дій щодо членства в НАТО разом з Грузією.

Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив на пресконференції після переговорів з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом в Брюсселі, передає "Інтерфакс-Україна".

"На сьогодні, звичайно, наша короткострокова стратегія - отримання Плану дій щодо членства. Ми хочемо не відставати далеко від Грузії і, в ідеалі, отримати разом з Грузією ПДЧ, і активно над цим працюємо. Вважаю, що сьогоднішня наша зустріч є досить позитивним і важливим символічним сигналом і також дає нам хороший заряд, хорошу надію", - сказав Шмигаль.

Він підкреслив, що членство в НАТО є для України важливим пріоритетом, який зафіксований в Конституції України.

"Ми ухвалили цілу низку законопроєктів, ми продовжуємо реформувати наші Збройні сили, ми продовжуємо перехід на стандарти НАТО, ми проводимо спільні навчання, ми беремо участь разом з НАТО в спільних міжнародних операціях, і у нас дійсно дуже багато сьогодні є напрацювань, які дають нам надію на швидке виконання нашого домашнього завдання. Як говорив сьогодні пан генеральний секретар, досягнення стандартів НАТО в секторі безпеки і оборони України і буде тим передумовою, коли ми отримаємо можливість стати повноправним членом", - пояснив Шмигаль.

Читайте також: Таран: Перший етап реформування ЗСУ наблизив до отримання сумісності з НАТО

У Міністерстві закордонних справ планують, що в 2030 році Україна вже буде членом НАТО.

Раніше міністр оборони України Андрій Таран висловив надію на те, що Україна отримає ПДЧ на наступному саміті Альянсу в 2021 році.

Надання ПДЧ Україні і Грузії обговорюється з моменту проведення саміту НАТО в 2008 році в Бухаресті. Обидві країни вже входять в число шести партнерів НАТО по посиленим можливостям.

Детальніше про те, яка наступна «станція» буде після приєднання України до програми НАТО «Партнерство посилених можливостей», читайте в статті Олени Гетьманчук "Євроатлантичний трек" в ZN.UA.