Перший етап реформування Збройних сил України в рамках оборонної реформи істотно наблизив їх до отримання сумісності з НАТО.
Про це заявив міністр оборони Андрій Таран, передає пресслужба Міноборони України.
"Зараз йде процес правового регулювання розмежування обов'язків між Міністерством та Генеральним штабом відповідно до демократичних принципів: Міністерство оборони України має формувати політику, тоді як Генеральний штаб - відповідати за її реалізацію і звітувати Міністерству", - заявив Таран.
Міноборони трансформує бачення політичного керівництва держави в конкретні кроки, спрямовані на придбання максимальної сумісності з НАТО.
"Наші подальші плани будуть будуватися, зокрема, з урахуванням результатів нинішнього комплексного функціонального огляду системи оборонного менеджменту. Крім того, необхідні висновки будуть зроблені та за результатами інспекційної перевірки стану готовності до виконання завдань органів військового управління, з'єднань і військових частин ЗСУ, що виконують завдання в операції Об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей", - підкреслив міністр.
Він додав, що євроатлантичний вибір України - найкращий спосіб реалізації національних інтересів, що відкриває нові перспективи співпраці з розвиненими державами світу, надає можливості з питань безпеки та економічного розвитку.
У відомстві нагадали, що в рамках першого етапу реформування ЗСУ були створені нові органи військового управління: командування Об'єднаних сил, командування Медичних сил, Командування сил підтримки, Командування військ зв'язку та кібернетичної безпеки.
Раніше повідомлялося, що за дорученням президента України Володимира Зеленського та відповідно до плану контролю за діяльністю Збройних сил і інших військових формувань Офіс глави держави 2. лютого розпочав інспекційну перевірку стану готовності до виконання завдань органів військового управління, з'єднань і військових частин ЗСУ, що виконують завдання в операції об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.
Як повідомляє пресслужба глави держави, відповідна перевірка затверджена розпорядженням президента № 12 від 1 лютого 2021 року.
Метою інспекції є перевірка стану готовності сил і засобів, залучених в ООС, до виконання завдань за призначенням, а також визначення ефективності заходів, що вживаються керівництвом Міністерства оборони України та ЗСУ, інших органів військового управління щодо всебічного забезпечення сил із засобів, що виконують завдання на сході країни.
Крім того, перевірка спрямована на виявлення чинників, що негативно впливають на стан готовності сил і засобів до виконання завдань.