Міністерство закордонних справ України за дорученням президента України ініціює взаємодію з міжнародними партнерами для подолання негативних наслідків рішення Конституційного Суду і відновлення чесноти конституційного судочинства в Україні. Про це на своїй сторінці в Twitter повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба.
Раніше Кулеба в інтерв'ю НВ заявив про те, що Будапештський меморандум ніяких гарантій Україні не надав.
"Питання в тому, що нам дали запевнення, а не гарантії. А ось це вже два різні абсолютно юридичні терміни", - сказав Кулеба.
Пори цьому Кулеба висловив переконання, що міжнародним переговорам щодо гарантій безпеки для України може бути надано нового поштовху.
"У громадській думці і в політичному наративі зберігається ця ідея, що був Будапештський меморандум, тому він був узятий за точку відліку. Насправді питання набагато ширше, і це питання про гарантії безпеки як такі, тобто як наша країна будує систему своєї безпеки. І від громадян, які взяли участь в опитуванні (ініційованому Президентом - ред.), переважна більшість підтримала ідею гарантій безпеки", - зазначив Кулеба.
Раніше в Європарламенті заявили про очікування від Зеленського усунення юридичної порожнечі в антикорупційній системі. Посли країн G7 в Україні розкритикували рішення Конституційного суду в спільній заяві в четвер.
Як відомо, судді КСУ винесли рішення про неконституційність низки положень антикорупційної реформи, зокрема, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну.
Детальніше про рішення КСУ і конституційну кризу в Україні читайте в статті Геннадія Друзенка "Судократія: чи потрібен Україні Конституційний суд?". І в статті Олександра Леменова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» для читачів ZN.UA.