UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Зеленського розглянуть плани Б і С після відмови Ради змінювати закон про вибори

Представник президента в парламенті зазначив, що вибори можуть пройти і по старому законодавству.

Президент України наділений лише правом законодавчої ініціативи, і якщо Верховна Рада відмовляється міняти закон про вибори, то вибори можуть пройти і за старим законом, заявив представник президента в парламенті Володимира Зеленського Руслан Стефанчук, додавши, що у команди є кілька планів розвитку ситуації далі.

"Якщо Верховна Рада не змінить (закон про вибори – ред.), то у нас немає іншого варіанту, тому що президент наділений лише правом законодавчої ініціативи, але не прийняттям законів", - сказав він журналістам у середу в кулуарах парламенту.

У той же час, відповідаючи на питання про те, які будуть подальші кроки Зеленського, Стефанчук відповів, що йому потрібно обговорити це питання з президентом.

"У нас є кілька планів, але вони залежали від того, яка буде реакція Верховної Ради. Ми отримали реакцію, далі ми будемо вибудовувати нашу тактику за планом А, Б або С, які у нас є", - сказав Стефанчук.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні в середу, 22 травня, Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного сесії парламенту проекти законів президента Володимира Зеленського про зміну системи виборів депутатів парламенту і щодо публічних закупівель в період виборів. Проектом закону пропонувалося встановити вибори народних депутатів України за пропорційною виборчою системою, а також зменшити до 3% прохідний поріг у Раду.

Зазначимо, що відповідно до законодавства з моменту, коли указ президента про розпуск Верховної Ради вступить в дію, змінювати виборче законодавство заборонено. Таким чином, швидше за все, наступні вибори Верховної Ради пройдуть за чинною змішаною системою.

Напередодні, в Адміністрації президента пройшли консультації Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради, головами фракцій і груп. Після їх завершення стало відомо, що президент ініціює позачергове засідання парламенту у середу для внесення змін у виборче законодавство.

Також 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради й призначення позачергових виборів на 21 липня.

Як зазначили джерела DT.UA, остаточне рішення щодо розпуску Верховної Ради прийняли 19 травня ввечері. При цьому проти дострокового розпуску парламенту виступав олігарх Ігор Коломойський, однак на рішення це не вплинуло.

Представники більшості фракцій заявили про готовність до позачергових виборів.