UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Зеленського виправдовуються за запізнення із реєстрацією законопроектів

За словами Руслана Стефанчука, документ зареєстрували під час позачергового засідання Ради через велику кількість техніко-юридичних поправок

Представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив про те, що законопроект про внесення змін до виборчого законодавства довго не реєстрували через велику кількість "технічних нюансів", передає "Укрінформ". Документ зареєстрували лише під час позачергового засідання парламенту, яке скликали спеціально для розгляду відповідного документу.

"Питання були такі, що цей законопроект мав дуже багато технічних нюансів, щоб поприбирати їх із кожної сторінки - це 330 сторінок дрібного тексту. Не тому, що там щось концептуально змінювалося, а було багато техніко-юридичних поправок для того, щоб заборонити одномандатні округи, які прописані фактично в кожній статті - їх треба було вийняти. І ось ці речі, пов'язані з дріб'язковими витягами з тіла закону, потребували трошки більше часу, ніж ми сподівалися. Але ми внесли цей законопроект і отримали відповідь від парламенту", - розповів Стефанчук в кулуарах Ради.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні в середу, 22 травня, Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного сесії парламенту проекти законів президента Володимира Зеленського про зміну системи виборів депутатів парламенту і щодо публічних закупівель в період виборів. Проектом закону пропонувалося встановити вибори народних депутатів України за пропорційною виборчою системою, а також зменшити до 3% прохідний поріг у Раду.

Зазначимо, що відповідно до законодавства з моменту, коли указ президента про розпуск Верховної Ради вступить в дію, змінювати виборче законодавство заборонено. Таким чином, швидше за все, наступні вибори Верховної Ради пройдуть за чинною змішаною системою.

При цьому документ зареєстрували у парламенті майже через годину після початку позачергового засідання Ради.

Читайте також: Франція на третину скоротить кількість депутатів у парламенті

Напередодні, в Адміністрації президента пройшли консультації Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради, головами фракцій і груп. Після їх завершення стало відомо, що президент ініціює позачергове засідання парламенту у середу для внесення змін у виборче законодавство.

Також 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради й призначення позачергових виборів на 21 липня.

Як зазначили джерела DT.UA, остаточне рішення щодо розпуску Верховної Ради прийняли 19 травня ввечері. При цьому проти дострокового розпуску парламенту виступав олігарх Ігор Коломойський, однак на рішення це не вплинуло.

Представники більшості фракцій заявили про готовність до позачергових виборів.