У Північноатлантичному Альянсі ознайомилися з російськими пропозиціями щодо «взаємних гарантій безпеки» з боку Вашингтона, Брюсселя та Москви, розповів генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю Journal de Dimanche. Вимоги Кремля є неприйнятними для Альянсу.
«Ідея про проведення нової конференції, де ми знову обговорювали б зони впливу, в рамках яких великі держави могли б контролювати те, що їхні сусіди можуть або не можуть робити, було б для нас кроком назад, це зовсім невірний напрямок», - цитує Столтенберга «Новое время».
Водночас Брюссель готовий обговорювати з Москвою заходи щодо зміцнення довіри, контролю над озброєнням, прозорості військових навчань та зниження напруженості.
Напередодні США та НАТО виступили із вимогою до Росії надати гарантії ненападу на Україну. Своєю чергою у МЗС України нагадали: найкращими гарантіями з боку Росії буде припинення війни. У РФ вимоги проігнорували, заявивши про «втручання у внутрішні справи» країни, натомість висунули власні.
Росія вчергове грає на підвищення ставок, аби домогтися «розорядки» на власних умовах. Загрозою ескалації на російсько-українському кордоні Москва домоглася саміту Джо Байдена та Владіміра Путіна 7 грудня, а також консультацій з НАТО стосовно «питань, які непокоять» – щодо розширення Альянсу завдяки приєднанню України та Грузії.
ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:
- Сергій Корсунський «Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні»;
- Олексій Іжак «Байден та Путін розійшлися по кутках. Чого чекати Україні»;
- Олег Шамшур «Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна»;
- Володимир Кравченко «Україна — епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?».