UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мін'юсті не виключили зміни закону про електронне декларування

Петренко запевнив, що звуження або пом'якшення системи декларування не буде.

Міністр юстиції Павло Петренко допускає можливість внесення виправлень у закон про електронне декларування тільки після консультацій з Європейською Комісією.

"Ця дискусія ведеться. Я про неї знаю. Вона йде у депутатських та експертних колах. Але будь-які зміни в закон повинні бути узгоджені з експертами Європейської Комісії, вони повинні бути виваженими", – заявив глава Мін'юсту в інтерв'ю "5 каналу", яке демонструвалося ввечері у вівторок, 30 серпня.

Петренко висловив побоювання, що якщо вся інформація, що міститься в декларації, знаходитиметься у відкритому доступі, це може створити загрози для декларантів з боку зловмисників. Міністр уточнив, що повний доступ до системи повинні мати представники правоохоронних органів.

Разом з тим, Петренко запевнив: "Ніякого звуження або ослаблення системи електронного декларування не буде однозначно".

Нагадаємо, 15 серпня розпочав роботу реєстру електронних декларацій, незважаючи на відмову Держспецзв'язку видати необхідний атестат відповідності.

Запуск системи електронного декларування в "тестовому режимі" розкритикували в ЄС і міжнародних організаціях, закликавши український уряд оперативно усунути недоліки адміністративного і технічного характеру.

15 березня Верховна Рада прийняла останній безвізовий закон про електронне декларування доходів і майна посадовців. Законопроект №3755 про особливості надання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році з пропозиціями президента України Петра Порошенка підтримали 278 народних депутатів.

Детальніше про електронне декларування читайте в статті Юлії Самаєвої "Загальне декларування: гра з нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".