UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держбюро розслідувань можуть усунути громадськість від відбору кадрів - Найєм

Кабмін оприлюднив порядок призначення на посади в ДБР, згідно з яким співробітників буде відбирати комісія, яка формується з представників органу Бюро та інших держорганів.

У Державному бюро розслідувань (ДБР) можуть усунути громадськість від процесу відбору кадрів, повідомив народний депутат від БПП Мустафа Найєм на своїй сторінці в Facebook.

"Тільки що Кабінет міністрів оприлюднив Типовий порядок призначення на посади в ДБР, згідно з яким працівників ДБР буде відбирати конкурсна комісія, яка формується рішенням голови ДБР з представників органу Бюро та інших державних органів. Залучення представників громадських об'єднань та членів Ради громадського контролю ДБР не є обов'язковим", - повідомив Найєм з посиланням на оприлюднені урядом документи.

Депутат зазначив, що ДБР може стати єдиним новосформованим правоохоронним органом, "керівництво якого теоретично допускає відсторонення громадськості від процедури відбору кадрів"

"Нагадаю, представники громадських об'єднань брали участь у відборі кадрів у НАБУ, Департамент патрульної поліції України та атестаційні комісії інших підрозділів Національної поліції", - зазначив Найєм.

Він також додав, що виникають питання щодо Ради громадського контролю Держбюро, положення якого також опубліковані на сайті Кабміну.

Згідно з документом, склад Ради буде визначатися не відкритим верифікованим інтернет-голосуванням, а рейтинговим голосуванням всіх, хто захоче брати участь в Установчих зборах, зазначив народний депутат.

"Як зазначено в документі, склад Ради формується за результатами конкурсу, проведеного під час установчих зборів шляхом рейтингового голосування за представників громадських об'єднань, особисто присутніх на установчих зборах. Такий порядок утворення Ради створює дуже великий ризик, що левовою частиною учасників установчих зборів стануть представники фейкових або кишенькових громадських об'єднань, які можуть використовуватися як політичними силами, так і керівництвом самого Бюро", - підсумував Найєм.

Як повідомлялося раніше, 16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала директором ДБР Романа Трубу, а його першим заступником - Ольгу Варченко. 22 листопада президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань.

Зазначимо, за даними DT.UA, секретар РНБО Олександр Турчинов погоджував з президентом Петром Порошенком кандидатуру Романа Труби у зв'язку з дискредитацією "кандидата від Банкової" Олексія Горащенкова.

Наприкінці листопаду Роман Труба затвердив подання конкурсної комісії про призначення двох його заступників.

Детальніше про результати відбору керівництва ДБР та його політичні наслідки читайте у матеріалі Олександра Леменова "ДБР: незалежному органу - залежне керівництво" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".