UA / RU
Підтримати ZN.ua

США обмірковують можливість евакуації з України членів сімей своїх дипломатів — Bloomberg

У київському посольстві США зараз працюють близько 180 американських громадян.

США обдумують питання евакуації членів сімей своїх дипломатів, які перебувають в Україні, оскільки Росія вже стягнула до кордону понад 100 тисяч військовослужбовців, повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

У посольстві США у Києві зараз працюють близько 180 американських громадян та 560 українців. Значна частина американських дипломатів живе в Україні з членами своїх сімей, точна кількість яких не називається.

«Згідно з планом, членам сім'ї буде наказано повернутися додому, а другорядні співробітники зможуть піти добровільно. Оголошення може бути зроблене протягом кількох днів, за словами людей, які попросили не називати їхнє ім'я до прийняття рішення», - йдеться у повідомленні.

Чиновник Білого дому охарактеризував ситуацію як частину звичайного планування на випадок непередбачуваних обставин щодо безпеки.

«Рішення про евакуацію не означатиме, що США впевнені в тому, що Росія вторгнеться, і просто відображає обережну підготовку зі зростанням напруженості», - сказало одне із джерел.

За даними New York Times, раніше цього місяця Росія евакуювала членів сім'ї та деяких співробітників зі своїх дипломатичних місій в Україні.

Читайте також: США наступного тижня можуть передати Росії перелік своїх "побоювань та ідей" – Блінкен

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женевізасідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були "складними, але професійними", повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятнимиМосква отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові "сфери впливу".

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва".