UA / RU
Підтримати ZN.ua

США наступного тижня можуть передати Росії перелік своїх "побоювань та ідей" – Блінкен

Штати готові до нових переговорів із РФ.

США наступного тижня можуть передати Росії перелік своїх "побоювань та ідей", після чого можливі нові переговори, повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен після зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим.

"Я повернуся до Вашингтона сьогодні в другій половині дня, щоб проконсультуватися з президентом Байденом і нашою командою з нацбезпеки, а також членами конгресу, а потім з нашими союзниками та партнерами найближчими днями", - сказав Блінкен.

Держсекретар США заявив, що домовився з Лавровим щодо важливості продовження дипломатичного процесу.

"Після консультацій, які будуть найближчими днями з союзниками та партнерами, ми очікуємо, що зможемо поділитися з Росією нашими побоюваннями та ідеями більш детально письмово наступного тижня", - сказав Блінкен.

Читайте також: Росія приховано завезла на Донбас з початку місяця ще кілька танків та іншу зброю — розвідка

Раніше Блінкен заявив, що навіть якщо один військовий РФ перетне український кордон - це буде вважатися вторгненням. Водночас у Києві стурбовані тим, що у Заходу немає єдиної позиції щодо введення антиросійських санкцій в разі нового вторгнення в Україну.  

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женевізасідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були "складними, але професійними", повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятнимиМосква отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові "сфери впливу".

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?" Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва".