UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Спершу Росія повинна визнати, що вона країна-агресор»: Кислиця про ситуацію з водою в Криму

Росія повинна звернутися з офіційним прохання.

Підіймати питання про постачання води в анексований Крим можна буде лише після того, як Росія визнає, що вона є країною-агресором. Про це заявив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця, повідомляє видання «Крим.Реалії».

«Для того щоб почати розмову про постачання води, вони (влада Росії - ред), по-перше, має визнати, що вони країна-окупант і офіційно звернутися як країна-окупант, згідно гуманітарного права», - сказав він.

До того ж, Росія повинна звернутися з офіційним прохання.

«Вони мають звернутися до влади України з офіційним проханням, а не з погрозами, з істериками, розумієте. І тоді будемо дивитися, тоді відповідні міністерства та відомства будуть дивитися, яка повинна бути наша реакція», - сказав він.

За інформацією Кислиці,  поки "країна-окупант ніколи не зверталася до України з проханням почати діалог про цю проблему".

«Замість цього ми бачимо багато суєти та істерик за лаштунками цієї проблеми», - сказав посол.

Відзначимо, починаючи з 23 вересня окупаційна влада обмежить подачу води для жителів Алушти, Партеніта та Малого Маяка.

Читайте також: Зеленський - ООН: «Окупація Криму і агресія РФ в Донбасі - це не просто війна в Україні»

Нагадаємо, в Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводоресурси вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.

За даними Росводоресурсів, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.

Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".

У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарної кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.