UA / RU
Підтримати ZN.ua

Слідом за ДБР і НАБУ Венедиктова розкритикувала роботу слідчих ДФС

На думку генпрокурорки, в ДФС «не ведеться системна робота», недостатньо справ скеровано до судів, державі не відшкодовують завдані збитки.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова розкритикувала керівництво Державної фіскальної служби за відсутність «системного підходу» в роботі і низькі показники. Нарада на Різницькій за участю в.о. глави ДФС Сергія Солодченка та інших керівників відомства відбулася у вівторок, 27 жовтня, повідомили в Офісі генпрокурора.

На думку генпрокурорки, слідчі ДФС явно недопрацьовують: до суду скеровано обвинувальні акти лише у 12% справ, які вони розслідують. Зокрема, в судах перебувають сім кримінальних проваджень про легалізацію майна, отриманого злочинним шляхом.

«Потрібно активніше протидіяти ухиленню від сплати податків, викривати і припиняти злочини у земельній та бюджетній сфері, але тут на жаль результати невтішні... Немає системного підходу», - заявила Венедіктова.

Вона також вказала на недостатній обсяг відшкодувань до бюджету від корупційних та економічних злочинів, що розслідує ДФС.

«Ми маємо акцентувати увагу на тому, що можна повернути в бюджет. Часто відбувається те, що просто набивається статистика, а реального результату немає», - зазначила генпрокурорка.

Венедіиктова висунула вимогу, щоб податківці більше уваги приділяли «схемами» з незаконного виробництву та збуту підакцизних товарів, через які держбюджет недоотримує величезні кошти.

Читайте також: Венедіктова орендує держдачу за третину ціни - «Схеми»

Напередодні Венедіктова провела аналогічні наради з керівництвом ДБР, НАБУ і САП. Ці органи генпрокурорка також розкритикувала за малу кількість скерованих до судів справ і недостатній рівень відшкодування збитків, завданих державі корупційними злочинами.

Венедіктова дала ДБР два місяці на усунення недоліків у роботі, а також обговорила з керівниками НАБУ і САП справи, які «мають бути скеровані до суду до кінця року».

Напередодні місцевих виборів президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю, що може ініціювати заміну генпрокурора, якщо Ірина Венедіктова «не покаже серйозний результат» до кінця року.

Докладніше про те, як групи Коломойського, Авакова і Медведчука поставили президента Зеленського на розтяжку в питанні звільнення директора НАБУ, читайте у статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського». Як ЗеКоманда провалила ревізію керівництва органів досудового розслідування і прокуратури - в матеріалі автора «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA