UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швеція обурилася висунутими Росією умовами щодо "гарантій безпеки"

"Міжнародне право необхідно поважати та дотримуватися".

Прем'єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон у різкій тональності прокоментувала російські пропозиції щодо "взаємних гарантій безпеки". Відповідний коментар опублікувала пресс-служба глави уряду Швеції.

"Режим європейської безпеки не підлягає обговоренню. У Швеції ми самі вирішуємо нашу зовнішню політику та політику безпеки та з ким ми обираємо співпрацю", - заявила Магдалена Андерссон.

Читайте також: За жодних умов не можна погоджуватися на вимоги РФ – прем'єр-міністр Естонії

За словами прем'єрки, вона вже обговорила ситуацію в Україні та навколо неї, а також погіршення безпекової ситуації в Європі, з президентом Фінляндії та готується до розмови з генеральним секретарем НАТО. Уряд також веде діалог з адміністрацією США.

"Міжнародне право необхідно поважати та дотримуватися. Це включає право кожної держави самостійно приймати власний вибір політики безпеки", - наголосила Андерссон.

Читайте також: Боррель висловив обурення через вимоги Росії: "Лише переможці так роблять"

Нагадаємо, 17 грудня Москва висунула США та НАТО власні "гарантії безпеки" і наполягає на якнайшвидших консультаціях для їхнього прийняття «пакетом». На початку грудня Путін заявляв про готовність вимагати від Альянсу "юридичних гарантій" нерозширення. Водночас російський президент відмовляється давати гарантію ненападу на Україну.

Тим часом Захід продовжує закликати Росію до діалогу та дипломатичного врегулювання напруженості на кордоні з Україною, відкладаючи запровадження жорстких санкцій, зокрема проти "Північного потоку-2".

Читайте також: У НАТО відкинули запропоновані Росією «гарантії безпеки»

Про "червоні лінії" Кремля Путін нагадав і під час підсумкової пресконференції 23 грудня. 

Переговори між Росією та США щодо України заплановані на 10 січня. Вони пройдуть у рамках платформи Стратегічного діалогу з безпеки. Крім того, 12 січня відбудеться зустріч Росія-НАТО, а 13 січня – засідання Постійної ради ОБСЄ. На переговорах, як очікується, буде порушено теми безпеки навколо України та діяльності НАТО в Європі.

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз: