Міністерство закордонних справ України працює над пошуком формату приєднання нашої країни до червневого саміту НАТО, повідомив голова української дипломатії Дмитро Кулеба. Над аналогічним рішення працює й МЗС Грузії.
«Саміт, який запланований на червень, є так званим міні-самітом, і передбачає, що участь в ньому братимуть лише союзники. Але ми працюємо зараз з партнерами для того, щоб знайти формат приєднання України та Грузії до нього, і ця робота досі триває, тому говорити про те, що саміт відбудеться без залучення України рано», - сказав Кулеба в етері «Україна 24».
Кулеба вважає, що членство України в Альянсі «є історично неминучим»; водночас міністр припускає, що на найближчому саміті рішення про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) не ухвалюватиметься.
«Але для нас дуже важливо в принципі почати цю дискусію, запустити відповідний процес, який призведе, зрештою, до ПДЧ для України», - пояснив Кулеба.
Як повідомляло ZN.UA, червневий саміт планувався як міні-зустріч лідерів країн-членів Альянсу, які мали познайомитися з президентом США Джо Байденом. Участь країн-партнерів від початку не планувалася, оскільки обговорення буде сфокусоване на обговоренні внутрішніх питань.
На Банковій прагнуть, щоб лідери держав, ґрунтуючись на декларації Бухарестського саміту НАТО, дали доручення міністрам закордонних справ країн-членів організації розпочати процес надання Україні ПДЧ. У Києві розраховують, що питання буде вирішене або наступного місяцяі, або восени.
Співрозмовник ZN.UA зазначив, що у нього немає інформації про те, що на саміті НАТО заплановано обговорення анонсованої президентом Польщі Анджеєм Дудою «дорожньої карти» для України щодо виконання нею кроків для вступу до Альянсу.
Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка «Обіцяного тринадцять (?) років чекають».