UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сайдік відмовився обговорювати свій план по Донбасу і заявив про безальтернативність "Мінська"

Спецпредставник ОБСЄ також не став коментувати реакцію України і РФ на "план Сайдика".

Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що вважає Мінські домовленості єдиним механізмом врегулювання конфлікту в Донбасі, відмовившись коментувати озвучений ним раніше альтернативний "план Сайдіка".

"Спираючись на свій трирічний досвід роботи, хочу ще раз підкреслити свою повну прихильність Мінським угодам та особисту переконаність у їх необхідності і безальтернативності для мирного вирішення конфлікту на Сході України. Це наше спільне завдання", - сказав Сайдік журналістам у Мінську в середу, 30 січня.

Він також висловив упевненість, що для імплементації положень "Мінська" зусилля мають докладати всі учасники переговорного процесу.

При цьому спецпредставник ОБСЄ відмовився коментувати озвучений ним раніше "план Сайдіка", а також реакції України і РФ на нього.

"Мені нічого повторити з цього приводу", - підсумував дипломат.

Нагадаємо, 28 січня, в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung Мартін Сайдік розповів про новий план мирного врегулювання конфлікту в Донбасі,що має замінити Мінські домовленості. За його словами, план було презентовано в грудні минулого року на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ з участю представників України, Німеччини, Франції та РФ. Згідно з планом, ООН і ОБСЄ маютьі діяти в ОРДЛО під загальним керівництвом. Це стосується як військового і поліцейського компонентів з боку ООН, так і моніторингової місії ОБСЄ, що вже працює в Донецькій і Луганській областях.План також передбачає введення тимчасової адміністрації ООН і створення Агенції з відновлення Донбасу. Нову угоду, на думку Сайдіка, мають ратифікувати парламенти України і Росії.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко висловила сумнів щодо реалістичності "плану Сайдіка", пояснивши, що парламенти України і Росії не ратифікують один і той же документ.

У РФ "план Сайдіка" назвали зайвим. Представник РФ у Тристоронній групі Борис Гризлов повторив кліше російської пропаганди про "внутрішній конфлікт в Україні" і про те, що РФ нібито не є його стороною.

Раніше голова ОБСЄ Мирослав Лайчак повідомив про готовність Організації підтримати розміщення миротворців ООН у ОРДЛО, надати підтримку та поділитися досвідом роботи в регіоні.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявляв, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".