Держслужби України причетні до викрадення колишнього судді Миколи Чауса. Такого висновку дійшли після завершення розслідування, про яке повідомив генеральний прокурор Молдови Олександр Стояногло, інформує Unimedia.
"Можу вам сказати, що були задіяні державні установи [України]. Ми визначили і встановили людей, які були причетні до справи Чауса", — сказав генпрокурор.
За його словами, Молдова вже відправила в Україну кілька запитів з цього приводу. Зараз там чекають на відповідь.
Миколу Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева, молдавські ЗМІ повідомили, що екссуддю вивезли до України на автомобілі з дипломатичними номерами.
У причетності до втечі Чауса з України і його поверненні на батьківщину підозрюють українські спецслужби, розслідуванню обставин переміщення екссудді через кордон присвячено низку журналістських розслідувань. В українському МЗС заперечують причетність України до викрадення Чауса, наполягаючи на тому, що операція може бути вигідна РФ, мета якої – посварити Україну із сусідами.
Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак вважає, що міжнародне «переміщення» Чауса здійснювалося не в державних інтересах.
Метою вивезення Чауса до Молдови було врятувати його самого від кримінального переслідування і убезпечити його високих покровителів (суддя вважався креатурою народного депутата Олександра Грановського з найближчого оточення президента Петра Порошенка). У поверненні Чауса до України може бути зацікавлене нинішнє політичне керівництво. Адже це дає можливість для прямого виходу на підозру Порошенку.
Докладніше про викрадення Чауса і наслідки такої спецоперації для держави читайте в статті Віктора Трепака «Про одного Чауса і двох президентів» для читачів ZN.UA.