UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радник Байдена з нацбезпеки та керівник ОП обговорили виклики в галузі безпеки навколо України

Вони обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні.

Керівник офісу президента України Андрій Єрмак та радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван обговорили виклики у сфері безпеки навколо України та активну співпрацю для зміцнення обороноздатності.

"У продовження постійного діалогу, предметна розмова з Джейком Салліваном. Про безпекові виклики навколо України. Про внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Продовжуємо діяти спільно. Деескалація шляхом дипломатії та активна співпраця для зміцнення нашої обороноздатності" , - твітнув Єрмак у понеділок.

Читайте також: Якщо за кібератакою на Україну стоїть Росія, тоді на Москву чекає належна відповідь — Салліван

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?» Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва».