UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада зібралася на позачергове засідання: онлайн

Серед іншого, на позачерговому засіданні парламент має розглянути скасування "літнього часу" та зміну календарного плану роботи Ради.

Під час засідання Верховної Ради 19 березня народні депутати заслухають звіт уряду про стан виконання плану вакцинації українців від коронавірусу. Про це йдеться у порядку денному парламенту.

Також спікер парламенту Дмитро Разумков напередодні повідомив про те, що після години запитань до уряду у парламенті виступить президент Литви Гітанас Науседа

Після цього, згідно з порядком денним, народні депутати продовжать розглядати законопроєкт №2149 про передачу землі громадам. До другого читання законопроєкту народні депутати внесли понад 3 тисячі правок. З них вони розглянули менш як 800.

Законопроєкт №2194, так само як і документ № 2195 про продаж землі на електронних торгах, повинні завершити в Україні земельну реформу. Загалом до другого читання обох законопроєктів народні депутати подали 3700 поправок. За словами експерта Українського інституту майбутнього Ігоря Попова, якщо народні депутати будуть проходити кожну правку, то розгляд земельних законопроєктів може затягнутися до травня.

Також Верховна Рада проведе два позачергових засідання. Народні депутати хочуть розглянути питання зміни календарного плану. За даними ZN.UA, парламент планує піти на тритижневий карантин. Депутати мають розглянути законопроєкт №5247, що пропонує звільнити виробників вакцин / власників реєстраційних посвідчень від відповідальності за певні ризики, які можуть виникнути в результаті застосування цих препаратів. Крім того, за словами голови фракції "Голос" Ярослава Железняка, парламент розгляне "скасування" літнього часу ", колекторські закони і законопроєкти про валютних позичальників".

Читайте також: У депутатки "Голосу" загорілася система "Рада". Вона каже, що гарантія на пульти для голосування давно протермінована

Нагадаємо, протягом попередньої четвертої сесії народні депутати кілька разів йшли на так званий карантин, під час якого працювали лише в комітетах. Причиною тому стала пандемія коронавірусу.

Вперше народні депутати пішли на карантин ще в березні минулого року, коли по всій Україні ввели локдаун у зв’язку з поширенням COVID-19. Тоді за даними КВУ, парламентарі часто ігнорували онлайн-засідання комітетів. Зокрема, в онлайн режимі відбулося 29 засідань комітетів, під час яких, парламентарі були присутні 406 разів, відсутні – 68 разів. У середньому ігнорували такі засідання 17% народних депутатів.

Востаннє парламент працював у такому режим під час посилення карантинних обмежень, які діяли з 8 по 24 січня включно.