UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла постанову №3650 про формування нових районів

Також постанова ліквідує ті райони, які існують зараз.

Верховна Рада прийняла проект постанови №3650 "Про утворення і ліквідацію районів". За документ проголосували 238 депутатів.

Зокрема, постанова передбачає ліквідацію 490 існуючих районів. Спочатку планувалося створити 129 нових районів. Однак 15 червня напередодні профільний комітет в черговий раз відкликав проект постанови і вніс туди зміни. Як повідомляло ZN.UA, в результаті нових районів буде 136.

Згідно з документом, межі районів встановлюються по зовнішньому кордону територій сільських, селищних, міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району.

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначено, що вибори депутатів районних рад тих районів, які ліквідували, проводитися не будуть.

У документі зазначено, що ліквідувати старі і створити нові райони на окупованих територіях Криму і Донбасу можна буде після відновлення територіальної цілісності України і відновлення там повноважень українських органів влади.

Читайте також: З постановою про райони необхідно прийняти зміни до Бюджетного кодексу, який розвіє низку спекуляцій і заспокоїть громади – Негода

Верховна Рада мала розглянути проект постанови про формування нових районів 15 липня. Однак тоді документ в черговий раз зняли з розгляду через відсутність голосів. 

У своїй статті для ZN.UA заступник міністра розвитку громад і територій В'ячеслав Негода відзначив, що критики, які вважають, що органи влади створюються для забезпечення робочими місцями чиновників і не можна нічого змінювати, - помиляються. Влада - це не робочі місця, але одна з її функцій - побудова сприятливого інвестиційного клімату для розвитку бізнесу, який і створює робочі місця.

Він також пояснив, що РДА залишиться стільки, скільки буде налічуватися нових. Однак вони будуть інституційно більш заможними за структурою і чисельністю працівників у порівнянні з нинішніми. Що ж стосується структури нових РДА, то вона буде іншою.

Чому Україні слід розпрощатися з радянщиною в питаннях територіального поділу і чим загрожує незатвердження нових районів Верховною Радою, читайте в статті В'ячеслава Негоди "За крок до майбутнього".