UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокурор-майданівець відмовився від участі в конкурсі на главу САП через Татарова - ЦПК

Ігор Семак заявив, що члени комісії «діють довільно і не керуються об'єктивними критеріями».

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ігор Семак відмовився від участі в конкурсі на заміщення посади голови САП, заявивши про необ'єктивність і упередженість членів комісії. У «Центрі протидії корупції» пояснили, що йдеться про членів, на яких впливає заступник голови Офісу президента Олег Татаров.

На четвер, 24 червня, було заплановано співбесіду, але Семак заявив членам комісії про відмову від подальшої участі в конкурсі на знак протесту проти «несправедливого відхилення комісією кандидатур його колег раніше».

«У ході проведення співбесід з перевірки доброчесності на посаду керівника САП стало очевидним, що окремі члени комісії діють довільно і не керуються ніякими об'єктивними передбаченими критеріями», - йдеться в заяві Семака.

Голова правління ЦПК Віталія Шабунін звернув увагу на те, що Семак брав активну участь в Революції Гідності і був поранений 18 лютого 2014 року: йому в живіт потрапив осколок гранати, яку кинув «беркутівець».

Після Майдану Семак пішов працювати до новоствореного Національного актикорупційного бюро, вів справу щодо ексдепутата Миколи Мартиненка. Після переходу в САП він займався провадженнями щодо Вадима Альперіна, якого називають «королем контрабанди», депутата від «Слуги народу» Олександра Юрченка, який погорів на хабарі, екскерівника одеської поліції Дмитра Головіна, а також справами про хабарі суддів.

За словами Шабуніна, Татарів контролює частину членів конкурсної комісії і з їх допомогою намагається протягнути підконтрольного кандидата.

«Раніше контрольовані прокурори і своя генпрокурорка дозволили злити справу Татарова по розкраданнях на квартирах Нацгвардії. Саме тому Татаров і ко бояться отримати чесного голову САП. Кінематографічна історія. Під час Революції Гідності чортам під прикриттям Татарова не вдалося підірвати хлопця гранатою, він вижив і пішов до НАБУ/САП міняти країну. Йому здорово вдавалося, і він претендує на ще більше повноважень для змін. І тут знову чорти Татарова підривають його (і країни) рух вперед... Питанням залишається, чию сторону вибере Зеленський: Татарова, який прислужував режиму Януковича, або ж людей, які пройшли Майдан і втілюють його цінності в реальній роботі. А вибір президенту доведеться зробити протягом найближчих десяти днів. Якраз сьогодні петицію про звільнення Татарова було передано на розгляд Зеленського », - написав Шабунін у Facebook.

Раніше українські члени конкурсної комісії визнали «недоброчесною» керівницю підрозділу детективів НАБУ Олену Кроловецьку, підлеглі якої ведуть справу щодо голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та розслідували провадження, в якому фігурував заступник голови ОП Андрій Татаров. У Кроловецької були найвищі бали за підсумками попередніх етапів конкурсу.

Також з конкурсу «збили» прокурора Олександра Божка, який вів справу Андрія Портнова. За визнання Божка недоброчесних проголосували члени комісії, делеговані Верховною Радою. Завдяки голосам міжнародників з конкурсу вибув голова парламентського комітету з питань правової політики Андрій Костін, якого вважають ставлеником голови ОП Андрія Єрмака.

Читайте також: Лємєнов: "Всі конкурсні відбори в НАБУ, САП і БЕБ можуть бути оскаржені через рішення Верховного Суду"

У березні конкурсна комісія затвердила остаточний список 133 претендентів на керівні посади в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі.

25 січня офіційно розпочався конкурсний відбір на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Керівник САП по суті є головною особою в системі антикорупційних органів — від нього залежить доля кожного провадження, відкритого Національним антикорупційним бюро. У зв’язку з цим, антикорупційна прокуратура має унікальні гарантії незалежності. Детальніше про те, що ж буде у фіналі відбору керівника САП читайте в статті Олександра Лємєнова «Глава САП буде новий, але ризиків не поменшало».