UA / RU
Підтримати ZN.ua

Припинити цей цирк: колишня заступниця голови МОН звернулася до Шкарлета через дисертацыю Киви

Інна Совсун звернула увагу на виявлені журналістами ознаки фальсифікації документів, підданих до спецради з дисертацією Киви.

Народний депутат від партії «Голос» Інна Совсун, яка в 2014-2016 роках була заступником міністра освіти, звернулася до нинішнього очільника МОН Сергію Шкарлета в зв'язку з тим, що член парламентської фракції «ОПЗЖ» Ілля Кива успішно захистив кандидатську дисертацію. Фотокопію депутатського звернення, адресованого міністрові й усім членам Атестаційної колегії МОН, політик оприлюднила у Facebook 27 квітня. Саме колегія ухвалюватиме рішення про те, чи присвоювати Киві науковий ступінь на підставі рішення спецради, де він захищався.

Совсун звернула увагу на факти, викладені в сюжеті Bihus.Info, присвяченому дисертації Ківи. Його авторам не вдалося знайти публікацій дисертанта в тих збірниках, які він вказав у списку своїх статей

«Одна його наукова праця розміщена на 152-154 сторінках у збірнику, що закінчується 144 сторінкою. А друга - на 414-416 сторінках із 414. Але коли подивитися на 414 сторінку - то на ній побачите інформацію про вихідні дані збірки, а зовсім не тези з виступу Киви», - зазначила депутатка.

«Звичайно, таку дрібницю, як вигадані наукові статті, могли просто не помітити. Ну слухаєш Іллю Володимировича, і просто повірити не можеш, що він несправжній вчений. Але оскільки ступінь кандидата - не витвір хворої фантазії, а реальна загроза, я відправила депутатський запит на ім'я Сергія Шкарлета з копією на всіх членів Атестаційної колегії Міносвіти. Я прошу їх звернути увагу на фальсифікацію наукових публікацій і припинити нарешті цей цирк», - пояснила політик.

Читайте також: Знущання над українською освітою: львівські депутати вимагали не давати Киві кандидатський ступінь

Член парламентської фракції «ОПЗЖ» Ілля Кива 26 квітня успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління. Усі 13 членів Спецради Д 26.891.02 Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості Міністерства соціальної політики України проголосували за те, щоб рекомендувати присвоєння Киві кандидатського ступеня.

Науковим керівником Іллі Кива був професор Володимир Гурковський, заступник директора Всеукраїнської громадської організації «Центр дослідження проблем публічного управління». Опоненти Аліна Помаза-Пономаренко й Ірина Жукова написали схвальні відгуки на дисертацію Киви.

Журналісти проекту Bihus.Info виявили ознаки фальсифікації документів, поданих Кивою до спецради: в дисертації згадуються неіснуючі публікації, а одну з довідок про практичне впровадження результатів дослідження підмінили.

Дисертацію ще має оцінити атестаційна колегія Міністерства освіти і науки, підпис під кандидатських дипломом ставить особисто очільник МОН Сергій Шкарлет.

Академічна недоброчесність, плагіат, фальсифікація наукових досліджень і вал неякісних докторських і кандидатських дисертацій дискредитують українську науку і знецінюють наукові ступені і звання.

Чому за 30 років незалежності в Україні сформувалася ціла каста корупційних вчених рад і як із цим можна боротися? Як стимулювати ті вчені ради й науково-освітні установи, котрі в цих реаліях продовжують чесно виконувати свої функції без жодних хабарів та доплат? Розбирався Ростислав Панчук у статті «А молоко ми водою розбавимо...» для читачів ZN.UA.