UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пріоритетом Зеленського є закон про зняття недоторканності з депутатів – Стефанчук

Зеленський бачить для себе три першорядних завдання – це скасування депутатської недоторканності, реформа Виборчого кодексу та відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Прийняття закону про зняття недоторканності з депутатів є для нового президента України Володимира Зеленського пріоритетним, в ефірі ICTV у понеділок, 27 травня, заявив представник глави держави у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

"Президент не вірить в ефективність роботи цієї Верховної ради. Проект закону про депутатську недоторканність №7203 був ініційований Порошенком ще в 2017 році, він вже знаходиться у Верховній Раді", – розповів він.

Стефанчук додав, що Зеленський бачить для себе три першорядних завдання – це скасування депутатської недоторканності, реформа Виборчого кодексу та відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні в середу, 22 травня, Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного сесії парламенту проекти законів президента Володимира Зеленського про зміну системи виборів депутатів парламенту і щодо публічних закупівель в період виборів. Проектом закону пропонувалося встановити вибори народних депутатів України за пропорційною виборчою системою, а також зменшити до 3% прохідний поріг у Раду.

Зазначимо, що відповідно до законодавства з моменту, коли указ президента про розпуск Верховної Ради вступить в дію, змінювати виборче законодавство заборонено. Таким чином, швидше за все, наступні вибори Верховної Ради пройдуть за чинною змішаною системою.

Напередодні, в Адміністрації президента пройшли консультації Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради, головами фракцій і груп. Після їх завершення стало відомо, що президент ініціює позачергове засідання парламенту у середу для внесення змін у виборче законодавство.

Також 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради й призначення позачергових виборів на 21 липня.

Як зазначили джерела DT.UA, остаточне рішення щодо розпуску Верховної Ради прийняли 19 травня ввечері. При цьому проти дострокового розпуску парламенту виступав олігарх Ігор Коломойський, однак на рішення це не вплинуло.

Представники більшості фракцій заявили про готовність до позачергових виборів.